Transformatory olejowe - EG System

Transformatory olejowe EG System

Niezawodne transformatory są znakiem rozpoznawczym EG System. Dostarczamy m.in. transformatory olejowe, transformatory suche żywiczne czy transformatory z podobciążeniowym obciążnikiem zaczepów. Pierwsze z nich, transformatory olejowe, odpowiadają za znaczący procent wszystkich naszych realizacji. Są to różnego typu jednostki, przystosowane do montażu w różnych stacjach elektroenergetycznych, kontenerowych czy słupowych.

Budowa transformatorów olejowych EG System

Nasze transformatory są standardowo budowane zgodnie z wytycznymi normy IEC 60076. Na życzenie klienta możemy jednak dostosować produkcję do innej normy. Rdzeń transformatora z kryształu o wysokiej przepuszczalności posiada kanały chłodzące. Uzwojenia natomiast wykonane są z E-CU 99,9% elektrolitycznej miedzi. Ich kształt jest dostosowany do konkretnego projektu: proste lub wielokrotnie skręcone, przeplatane dyskami lub ciągłe. Gotowy transformator po zamknięciu w zbiorniku jest napełniany olejem w kontrolowanych warunkach próżniowych.

Dostarczane przez nas transformatory olejowe mogą pracować przy wyjściach z przekroczoną wartością znamionową, jak to jest ujęte w normie IEC 354.

Testy transformatorów olejowych

Imponująca sprawność transformatorów EG System nie jest dziełem przypadku. Każdy transformator przechodzi przez szereg badań jakości. Są to testy rutynowe, wliczone w cenę dostawy i nadprogramowe. Te ostatnie są dodatkowo płatne i mogą odbywać się także w obecności klienta lub wyznaczonego przedstawiciela. Wśród rutynowych testów znajdują się m.in.:
– Próba wytrzymałości elektrycznej
– Pomiar przekładni i badanie napięcia wektorowego
– Pomiar rezystancji uzwojeń
– Pomiar braku strat jałowych i prądów
– Test napięcia stosowanego
– Pomiar napięcia zwarcia i straty obciążeniowych
– Pomiar wyładowań niezupełnych

Testy dodatkowe:

– Test wzrostu temperatury
– Próby napięciem udarowym piorunowym
– Pomiar poziomu hałasu
– Test wytrzymałości zwarciowej

Transformatory olejowe EG System ? inwestycja na dziesięciolecia

Nasi klienci oczekują od naszych transformatorów olejowych przede wszystkim wydajności i długowieczności. Ich efektywność jest gwarantowana przez certyfikowany system jakości ISO 9001. Natomiast długowieczność, w pełni sprawne działanie przy normalnej wydajności, możemy zapewnić aż na 30 lat.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.