Transformatory olejowe - EG System

Transformatory olejowe EG System

Niezawodne transformatory są znakiem rozpoznawczym EG System. Dostarczamy m.in. transformatory olejowe, transformatory suche żywiczne czy transformatory z podobciążeniowym obciążnikiem zaczepów. Pierwsze z nich, transformatory olejowe, odpowiadają za znaczący procent wszystkich naszych realizacji. Są to różnego typu jednostki, przystosowane do montażu w różnych stacjach elektroenergetycznych, kontenerowych czy słupowych.

Budowa transformatorów olejowych EG System

Nasze transformatory są standardowo budowane zgodnie z wytycznymi normy IEC 60076. Na życzenie klienta możemy jednak dostosować produkcję do innej normy. Rdzeń transformatora z kryształu o wysokiej przepuszczalności posiada kanały chłodzące. Uzwojenia natomiast wykonane są z E-CU 99,9% elektrolitycznej miedzi. Ich kształt jest dostosowany do konkretnego projektu: proste lub wielokrotnie skręcone, przeplatane dyskami lub ciągłe. Gotowy transformator po zamknięciu w zbiorniku jest napełniany olejem w kontrolowanych warunkach próżniowych.

Dostarczane przez nas transformatory olejowe mogą pracować przy wyjściach z przekroczoną wartością znamionową, jak to jest ujęte w normie IEC 354.

Testy transformatorów olejowych

Imponująca sprawność transformatorów EG System nie jest dziełem przypadku. Każdy transformator przechodzi przez szereg badań jakości. Są to testy rutynowe, wliczone w cenę dostawy i nadprogramowe. Te ostatnie są dodatkowo płatne i mogą odbywać się także w obecności klienta lub wyznaczonego przedstawiciela. Wśród rutynowych testów znajdują się m.in.:
? Próba wytrzymałości elektrycznej
? Pomiar przekładni i badanie napięcia wektorowego
? Pomiar rezystancji uzwojeń
? Pomiar braku strat jałowych i prądów
? Test napięcia stosowanego
? Pomiar napięcia zwarcia i straty obciążeniowych
? Pomiar wyładowań niezupełnych

Testy dodatkowe:

? Test wzrostu temperatury
? Próby napięciem udarowym piorunowym
? Pomiar poziomu hałasu
? Test wytrzymałości zwarciowej

Transformatory olejowe EG System ? inwestycja na dziesięciolecia

Nasi klienci oczekują od naszych transformatorów olejowych przede wszystkim wydajności i długowieczności. Ich efektywność jest gwarantowana przez certyfikowany system jakości ISO 9001. Natomiast długowieczność, w pełni sprawne działanie przy normalnej wydajności, możemy zapewnić aż na 30 lat.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu.