Transformatory - gwarancja bezpieczeństwa energetycznego - EG System

Transformatory – gwarancja bezpieczeństwa energetycznego

Transformatory wykorzystuje się w sieciach elektrycznych do zmiany napięć o innych wartościach, zachowując jednocześnie ciągłość przepływu. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu przy zastosowaniu różnych metod konstrukcyjnych. Zasada działania dla wszystkich transformatorów jest taka sama, a ich główną rolą jest zapewnienie trwałego i bezpiecznego zasilania dla obiektów.

Transformatory dla gospodarki

Współcześnie nie można wyobrazić sobie funkcjonowania bez dostępu do energii elektrycznej. Dotyczy to pojedynczych domostw, jak również wszelkiego rodzaju zakładów przemysłowych oraz obiektów publicznych. Stąd też tak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego odnoszącego się do dostaw prądu elektrycznego. Każda przerwa czy awaria w dostawie energii to przede wszystkim ogromne straty dla całego rynku i gospodarki. Rola transformatorów w tej sytuacji jest bardzo ważna. To ich sprawna praca może zapobiec tego rodzaju sytuacjom.

Jak działają systemy zabezpieczeń dla transformatorów?

Transformatory stanowią ważny element w całym etapie dbania o bezpieczeństwo energetyczne. Właściwe działanie transformatorów zapewnia dostawy energii dla całego przemysłu, jak i lokali mieszkalnych. Dlatego też dla ochrony stacji transformatorowych stosuje się systemy zabezpieczeń. Główną rolą systemów jest zabezpieczenie przed kradzieżą elementów oraz możliwymi uszkodzeniami. Wszystko opiera się na sprawnym powiadamianiu o niepożądanych działaniach zewnętrznych, mogących mieć wpływ na ciągłość pracy transformatorów. Za wskazywanie zakłóceń odpowiadają czujniki wykrywające nieprawidłowości w napięciu, a za zabezpieczenie transformatora na skutek przegrzania są odpowiedzialne układy do kontroli temperatury. Zwiększenie bezpieczeństwa układów energetycznych to przede wszystkim zapewnienie bezawaryjnych dostaw prądu do odbiorców.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.