transformator - EG System

Transformator – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem!

W Twojej działalności nadszedł właśnie czas na inwestycję w transformator? To zakup, którego należy dokonać w sposób przemyślany. W końcu nabyty sprzęt ma służyć długo, niezawodnie i optymalnie. Jeśli nie wiesz, jaki transformator będzie najlepszy do Twoich zastosowań, przyjrzyj się dostępnym wariantom i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych ze względu na zastosowanie, parametry oraz charakterystykę pracy modeli transformatorów.

  • Autotransformatory wysokich napięć to transformatory energetyczne znajdujące zastosowanie w miejscach, w których jedno napięcie przesyłowe przechodzi na inne. Przykładowo z 400 kV zmniejsza się do 220 kV.
  • Transformatory blokowe to z kolei transformatory energetyczne, które są wykorzystywane w elektrowniach aby podwyższyć napięcie produkowanego prądu do stanu napięcia z sieci przemysłowej, czyli 220 kV bądź 400 kV.
  • Transformatory sieciowe mocy ? są to energetyczne urządzenia sieciowe wykorzystywane do transformacji napięć przesyłowych, a także napięcia dosyłowego ? na średnie napięcia, na przykład 10 lub 15 kV. Transformatory te mogą być wyposażone w odczepy na niskie napięcia.

Jeśli chodzi o moc znamionową transformatorów, to wyróżnia się 3 rodzaje:

  • Transformatory o mocy przekraczającej 100 MVA albo urządzenia cechujące się górnym napięciem nie mniejszym niż 220 kV.
  • Transformatory, których moc jest większa od 1600 kVA, za wyjątkiem wspomnianych powyżej.
  • Transformatory, których moc jest mniejsza niż 1600 kVA.

Ze względu na budowę, transformatory dzielą się na:

  • Transformatory suche ? posiadają uzwojenia i rdzeń, który znajduje się w powietrzu albo żywicznej zalewie. Transformator suchy wykorzystywany jest do mniejszych mocy oraz części zastosowań specjalnych.
  • Transformatory olejowe ? ich rdzeń i uzwojenie są umieszczone w stalowej kadzi z olejem syntetycznym lub mineralnym, który stanowi element izolacyjny. Dodatkowo, kadź zamknięta jest szczelnie pokrywą.

Dostarczamy transformatory suche żywiczne o mocach znamionowych od 160 do 3150 kVA (na życzenie do 20 MVA) i poziomie izolacji od 1,1 kV do 36 kV oraz transformatory wykonane na specjalne zamówienie. Zapewniamy pełną obsługę w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji w branży elektrycznej. Zapraszamy do kontaktu!

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.