transformator suchy - EG System

Najważniejsze zalety transformatorów suchych żywicznych

Transformatory energetyczne ? typ suchy żywiczny

Wybór transformatora teoretycznie jest bardzo prosty. Podstawowy podział wyróżnia transformatory suche żywiczne i olejowe. Czasami jednak decyzja nie jest łatwa. Chcemy więc przedstawić najważniejsze zalety obu rozwiązań, zaczynając od pierwszego z nich.

Transformator suchy żywiczny ? najważniejsze informacje

O transformatorach suchych żywicznych najczęściej mówi się w kontekście ich wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest to szczególnie widoczne zwłaszcza w porównaniu z transformatorami olejowymi. Powodem, dla którego istnieje tak duża różnica w zakresie spełniania wymogów ochrony przeciwpożarowej, jest rodzaj rozwiązań konstrukcyjnych. Rdzeń transformatora olejowego zanurzony jest w oleju, co nie ma miejsca w przypadku transformatora żywicznego. Transformatory suche można konfigurować z myślą o ekstremalnych warunkach pracy (np. skrajnych temperaturach). W większości przypadków doskonale sprawdzają się jednak wykonania standardowe, które pracują np. w halach produkcyjnych czy centrach handlowych. Ważnym aspektem są na pewno ciche działanie i redukcja wibracji rdzenia. W połączeniu z niskim poziomem strat jałowych i wyładowań niezupełnych tworzy to imponujący zestaw zalet. Korzyści jest jednak znacznie więcej.

Zalety transformatorów suchych:

? konstrukcja rdzenia zaprojektowana w optymalny sposób
? redukcja hałasu i wibracji
? niewielkie straty jałowe
? utrzymanie na niskim poziomie wyładowań niezupełnych
? zabezpieczenie temperaturowe w standardzie
? możliwość przystosowanie do zastosowań niestandardowych (np. transformatory do falowników, pieców indukcyjnych lub elektrowni wiatrowych)
? transformator w obudowie o stopniu ochrony IP31
? produkowane z wysokiej jakości materiałów
? proces produkcji i badania przeprowadzane zgodnie z normą IEC 60076-11

Sprawdź dokładne parametry: Katalog transformatorów suchych

Transformatory suche żywiczne dostarczane przez EG System

EG System specjalizuje się w dostawach transformatorów, w tym także suchych żywicznych. Zdobywane latami doświadczenie procentuje zrozumieniem potrzeb klienta i optymalnym dostosowaniem oferty. Służymy wsparciem na każdym etapie inwestycji. Proponujemy także montaż i serwis transformatorów na miejscu u klienta. Dostarczamy urządzenia o najlepszych parametrach, które wydajnie pracują latami. Nasza oferta wyróżnia się kompleksowością. Dzięki temu nawiązujemy trwałe relacje, przeprowadzając także przeglądy i modernizacje instalacji.

Dowiedz się więcej, przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.