Co to jest EG Smart?

EG Smart to nowy system wprowadzony przez naszą firmę pozwalający na proste i szybkie monitorowanie pomiaru parametrów sieci energetycznych on-line, zadedykowany głównie dla farm fotowoltaicznych i inwestorów przemysłowych. Nasze rozwiązanie wyposażone jest w funkcję natychmiastowej informacji o niepokojących zdarzeniach poprzez wysłanie wiadomości e-mailem lub SMS-em, a także pozwoli na dostosowanie alertów do własnych potrzeb oraz na wgląd w historię zdarzeń aktualizowaną co minutę.

 

Wymagania

Po wybraniu oferowanego przez naszą firmę systemu EG Smart Klient otrzymuje gotowy, zapakowany produkt, który montowany będzie przez wykwalifikowany serwis EG System. Aby korzystać z systemu wymagany jest klucz licencyjny przekazywany drogą elektroniczną. 2 tygodnie przed końcem ważności licencji, użytkownik informowany jest o tym drogą mailową.

 

Do poprawnego działania systemu po stronie Zamawiającego należy zapewnić zasilanie 230V  oraz wyprowadzone na zaciski obwody napięciowe i prądowe mierzonej instalacji. Ważnym jest aby pamiętać, że przy instalacjach obciążonych prądem większym niż 5A stosować odpowiednie przekładniki.

 

Dla napięcia falowników 800V wykorzystywanego często na farmach fotowoltaicznych urządzenie podłączane jest pod przekładniki prądowe i napięciowe SN. Należy zweryfikować czy dana rozdzielnica posiada możliwość podłączenia. 

 

Zalety i funkcjonalność

Głównymi zaletami stosowania systemu EG Smart jest możliwość monitorowania parametrów przez wiele osób posiadających konta w ramach firmy. Ponad 36 pomiarów m.in. wartości chwilowe prądu, napięcia, mocy czynnej, biernej, współczynnika mocy poszczególnych faz, pomiar częstotliwości sieci. Dostęp z każdego miejsca na świecie, wizualizacja pomiarów na wykresach, mapa z aktualną lokalizacją GPS.

 

Informacje o alertach przekazywane są mailowo lub wiadomościami SMS. Po zamówieniu, Klient otrzymuje pierwsze 100 SMSów gratis.

 

 

Dostęp do strony z wizualizacją pomiarów odbywa się poprzez panel klienta EG SYSTEM. Z jednego monitoringu może korzystać wielu użytkowników Państwa firmy równocześnie. Każdy użytkownik ma możliwość dostosowania częstotliwości wysyłania alertów do własnych potrzeb, a także skonfigurowania nastaw granicznych do wybranych pomiarów.

 

Wszystkie pomiary są prezentowane graficznie w formie wykresów liniowych. Zakresy graniczne znakowane są intuicyjnie czerwonymi liniami. Pomiary aktualizują się z częstotliwością 1 minuty.

 

 

Inne cechy EG Smart to m.in.:

  • historia pomiarów oraz eksport danych do Excela

Cała historia odczytanych wyników zapisywana jest w bazie danych. Filtrowanie pozwala na odczytanie pomiarów historycznych z interesującego nas okresu czasowego. Ponadto możliwość eksportu danych do Excela umożliwia dalszą obróbkę i pracę z pomiarami.

 

 

  • alerty informujące o przekroczeniu wartości alarmowych oraz o wyłączeniu stacji i utracie połączenia

Do ustawienia alertów i alarmów służy przejrzysty interfejs. To właśnie tam można wybrać odpowiedni dla siebie interwał otrzymywania powiadomień oraz wartości graniczne górne i dolne interesujących nas pomiarów.

 

 

  • historia alarmów

Wszystkie zdarzenia, które miały miejsce w systemie zapisywane są w chmurze, do której dostęp realizowany jest przez panel. Zdarzenia sortowane są od najnowszego, a każdy z wpisów można usunąć. Dzięki filtrowaniu każdy użytkownik może odczytać alarmy z interesującego go okresu czasowego. Historię alarmów można zapisać w formacie .pdf oraz .xls.

 

 

  • możliwość korzystania przez wielu użytkowników równocześnie.

Dostęp dla wielu użytkowników realizowany jest poprzez stworzenie konta głównego, a następnie dodania kont użytkowników. Tworzenie kont odbywa się poprzez samodzielną rejestrację. Każdy użytkownik ma możliwość podania 2 adresów email (z domeny firmowej) oraz numerów telefonów, na które będą wysyłane alerty.

 

Każde konto w panelu klienta EG System posiada dostęp do wersji demonstracyjnej opierającej się na fikcyjnych danych z okresu 2022-03-15 – 2022-04-06. Wersja demo posiada wygląd i funkcje takie same jak pełna wersja EG Smart.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.