Baterie kondensatorów - EG System

Baterie kondensatorów – wszystko to, co musisz wiedzieć!

Bateria kondensatorów to urządzenie przeznaczone do kompensacji mocy biernej indukcyjnej w sieciach nN. To, w jaki sposób odbędzie się dobór baterii kondensatorów do kompensacji mocy biernej, jest bardzo istotny z kilku względów. Przede wszystkim wpływa na eksploatację oraz trwałość baterii kondensatorów. Poza tym odpowiednio dobrane baterie kondensatorów SN pozwalają osiągnąć wymierny efekt ekonomiczny po ich uruchomieniu. Warto zatem mieć na uwadze, że na koszty całkowite układu kompensacji wpływa nie tylko cena baterii kondensatorów, ale również wydatki związane montażem i potencjalnym serwisowaniem.

Dobór baterii kondensatorów – jak powinien wyglądać

Aby właściwie dobrać baterie kondensatorów , można posiłkować się wzorami na podstawie rachunku za energię elektryczną lub na podstawie informacji znamionowych odbiorników. Dobór baterii kompensatorów wzór jest pomocny podczas wyboru rozwiązań dla konkretnych parametrów. Dane z faktury pozwalają na szybkie określenie poziomu energii biernej pobieranej przez urządzenia, chociaż w praktyce często okazuje się zawodny sposobem. Metodą uznawaną przez specjalistów za najlepszą, na podstawie której można optymalnie dobrać baterie kondensatorów, są pomiary parametrów sieci z wykorzystaniem profesjonalnych analizatorów. Aby zapewnić prawidłowy dobór urządzeń kompensujących, pomiary muszą zostać wykonane przy zachowaniu właściwych zasad. Ważne jest, aby pomiar ten wykonany został prawidłowo, z zachowaniem odpowiednich zasad, gdyż tylko wówczas gwarantuje on poprawny dobór urządzenia kompensującego.

Baterie kondensatorów – postaw na sprawdzone rozwiązania

baterie kondensatorów dzielą się na baterie zwykłe i wzmocnione. Dostępne są również baterie kondensatorów z dławikami, które zabezpieczają je przed zniszczeniem na skutek odkształceń prądu i napięcia. Warto pamiętać, że jedynie prawidłowo dobrana bateria nie tylko szybko się zwróci, ale będzie działać bezawaryjnie przez wiele lat. Niewłaściwie dobrana bateria kondensatorów szybko ulegnie awarii i może stanowić zagrożenie, dlatego tak ważne jest, aby wybór baterii zlecić specjalistom. Wykwalifikowani specjaliści pomogą nie tylko wykonać wszelkie niezbędne pomiary i analizy, ale najlepiej dopasują moc urządzeń kompensacyjnych. Co więcej, kompleksowa usługa obejmuje także dostawę, montaż i ewentualny serwis w zakresie kompensacji mocy biernej.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.