Wszystko co warto wiedzieć o rozdzielnicach - EG System

Wszystko co warto wiedzieć o rozdzielnicach

Rozdzielnica elektryczna to bardzo ważne urządzenie ? jeden z kluczowych elementów sieci elektrycznej zbudowanej z wielu podzespołów

Sprawne działanie rozdzielnicy gwarantuje obecność prądu w danym obiekcie oraz w wielu przypadkach ? poza obiektem. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć działanie tytułowego urządzenia w sposób przystępny.

Rozdzielnica elektryczna ? definicja ogólna

Jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie rozdzielnica elektryczna stanowi kluczowe ogniwo sieci elektrycznej. Zawiera w sobie urządzenia oraz podzespoły warunkujące przepływ energii elektrycznej. Zaliczamy do nich łączenia, przerywania oraz rozdziały obwodów elektrycznych i ich kombinacje, urządzenia sterownicze, urządzenia ochronne takie jak bezpieczniki, urządzenia pomiarowe oraz urządzenia regulacyjne.

W jaki sposób dzielimy rozdzielnice elektryczne?

Istnieje wiele metod podziału rozdzielnic elektrycznych. Do najważniejszych zaliczamy klasyfikację ze względu na rodzaj konstrukcji. W tym przypadku wyróżniamy rozdzielnice tablicowe, skrzynkowe oraz szafowe. Inną metodą klasyfikacji jest podział ze względu na ulokowanie rozdzielnic, a mówiąc ściślej ? miejsce instalacji. Tu należy wyróżnić rozdzielnice wnętrzowe oraz napowietrzne. Współczesne warianty rozdzielnic charakteryzują się wieloma zaletami, a jednym z istotnych walorów jest mobilność ? innymi słowy możliwość przemieszczania się. Podążając tym tropem uwzględnić należy podział na rozdzielnice stacjonarne oraz ruchome. W skład rozdzielnic ruchomych wchodzą urządzenia przenośne oraz przesuwane. Ostatnim ? najważniejszym podziałem jest klasyfikacja ze względu na zależności funkcji elektromagnetycznych.

Rozdzielnice dostępne w EG System:
rozdzielnice niskiego napięcia
rozdzielnice średniego napięcia

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.