Szynoprzewody w instalacjach - solidne i elastyczne - EG System

Szynoprzewody w instalacjach – solidne i elastyczne

Zastosowanie szynoprzewodów w instalacjach elektrycznych wciąż rośnie. Pojawienie się tego rodzaju przewodów stało się dowodem ich skuteczności i przewagi nad innymi rodzajami instalacji w wielu sytuacjach. Ze względu na ich specyficzne zastosowanie od szynoprzewodów wymaga się ? oprócz ich użyteczności ? aby były solidne i elastyczne.

Szynoprzewody ? różne potrzeby

Szczególny rodzaj przewodu elektrycznego, który cechuje się budową szynową to właśnie szynoprzewód. Jest on w stanie obsługiwać zarówno prąd o niskim natężeniu, jak i wysokim, sięgającym do 5000 amperów. I w każdym przypadku ważne jest, aby działanie przewodów, które bardzo często wykonują również pracę mechaniczną, a odbiorniki prądu mogą być dowolnie do nich podpinane i odpinane, było zawsze zagwarantowane.

EG System od lat zajmuje się produkcją, dostarczaniem i instalacją szynoprzewodów zarówno dla standardowych zastosowań, jak i produkowanych czy montowanych według indywidualnej specyfikacji.

Każdy rodzaj szynoprzewodu wymaga solidności i elastyczności

Przewody elektryczne w kształcie szyn coraz częściej wypierają tradycyjne kable elektryczne. Sprawny dostęp do energii elektrycznej oraz łatwy i bezinwazyjny montaż sprawiają, że pokłada się w nich duże oczekiwania. A wraz z nimi musi iść trwałość i niezawodność.

Szynoprzewody wodoszczelne narażone są na działanie wilgoci albo wręcz wody. Ponieważ woda i tlen są w stanie uszkodzić metal, to w takim rodzaju przewodów stosuje się izolacje żywiczne o klasie odporności IP68. Nawet mimo trudnych warunków pracy szynoprzewody wykazują się niezawodnością.

Ogień i wysoka temperatura to inny czynnik, który wymusza tworzenie absolutnie pewnych zabezpieczeń. W środowisku zagrożenia pożarem lub w sytuacji, gdzie zwykłe przewody mogłyby spowodować pożar, stosuje się odpowiednie materiały. Cały szereg rozwiązań ma za zadanie zminimalizować ryzyko wystąpienia pożaru, utrzymać sprawność linii przesyłowych w sytuacji jego wystąpienia i zapewnić jak najdłuższą pracę np. dzięki wydajnemu odprowadzaniu ciepła.

Elastyczność szynoprzewodu

Szynoprzewody to rozwiązanie o wielu możliwościach. Są elementami instalacji dużych mocy i z powodzeniem wykorzystuje się je w sytuacjach wymagających małego natężenia prądu. Szynoprzewody wykorzystuje się też do zbudowania instalacji oświetleniowych, nawet tych najmniejszych, domowych. Rośnie znaczenie szynoprzewodów do odbiorników ruchomych. Jeżeli jakieś urządzenie elektryczne wykonuje prace i nie pozostaje w jednym miejscu, do jego zasilania sprawdzi się tylko ruchomy szynoprzewód.

Rynek jest pełen produktów o różnej jakości. Szynoprzewody produkowane przez EG System są trwałe i elastyczne, tworzone tak, aby przetrwać wszystkie trudne do przewidzenia sytuacje. Za solidnością wykonania stoi też solidna firma z doświadczeniem. Nasza oferta czyni z nas partnera, któremu warto zaufać.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.