Szynoprzewody oświetleniowe - EG System

Szynoprzewody oświetleniowe – trend w nowoczesnej aranżacji!

Szynoprzewody oświetleniowe zaskakują nie tylko ciekawym designem, ale także praktycznością. Pozwalają doskonale doświetlić przestrzeń i jednocześnie oszczędzić energię dzięki możliwości stworzenia trzech niezależnych obwodów świetlnych. Różnorodne spoty montowane na szynach to z kolei sposób na to, aby stworzyć oświetlenie korespondujące z aranżacją wnętrza, bez względu na to, czy jest to mieszkanie, czy przestrzeń komercyjna.

 

Szynoprzewody oświetleniowe – czy warto wybrać je do domu lub mieszkania?

Praktyczność ? to cecha, która zadecydowała o popularności szynoprzewodów oświetleniowych. Trudno obecnie znaleźć bardziej funkcjonalne rozwiązania. Dlaczego? Po pierwsze dają niekończące się możliwości zbudowania oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki złączkom i zaślepkom szyny można poprowadzić w dowolnym kształcie. W ten sposób mogą pełnić funkcję oświetlenia głównego lub dodatkowego, służącego wyeksponowaniu jednej ściany czy detali zdobiących przestrzeń. Po drugie szynoprzewody oświetleniowe dają możliwość oszczędnego zarządzania światłem. Wybierając rozwiązania trójfazowe, można stworzyć trzy niezależne od siebie obwody światła i włączać tylko określone spoty na szynach, podczas gdy inne pozostają wyłączone. Takie wyjście jest nie tylko ekonomiczne, ale pozwala łatwo podzielić duże pomieszczenia na strefy przeznaczone do pracy i do odpoczynku.

Szynoprzewody oświetleniowe w przestrzeni komercyjnej i produkcyjnej

Szynoprzewody oświetleniowe są stosowane na szeroką skalę w przestrzeni komercyjnej. Modele trójfazowe doskonale sprawdzają się w sklepach. Pozwalają dowolnie zarządzać oświetleniem. Dzięki temu można uruchomić wszystkie spoty albo wybrać tylko potrzebne do doświetlenia ekspozycji czy innych reprezentacyjnych miejsc w pomieszczeniu. Oświetlenie szynowe jest także niezrównane w lokalach gastronomicznych, salonach fryzjerskich czy gabinetach kosmetycznych. Na tym jednak nie koniec możliwości. Szynoprzewody oświetleniowe mają lekką, kanapkową strukturę, co umożliwia zastosowanie ich w obiektach wielkopowierzchniowych. Świetnie spiszą się jako oświetlenie hal produkcyjnych i magazynowych, dyskontów czy hipermarketów. Są niezrównanym rozwiązaniem w obiektach wystawowych, wymagających funkcjonalnego oświetlenia. Są odpowiednie dla lekkich konstrukcji dachowych. Szyny można łączyć ze sobą pod kątem prostym, co pozwala zaprojektować system doskonale oświetlający całe pomieszczenie.

Szynoprzewody oświetleniowe – czy można montować je w domu?

Szynoprzewody oświetleniowe doskonale sprawdzają się także w domach i mieszkaniach. Są zwykle montowane w salonach, pokojach gościnnych, sypialniach, kuchniach i jadalniach. Znakomicie wpisują się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje. Proste czarne spoty w formie reflektorów są niezastąpione w modnych wnętrzach urządzonych z industrialnym zacięciem. Doskonale korespondują z przestrzenią poprodukcyjną, odsłaniającą surowe cegły czy przewody instalacyjne. Z kolei białe spoty o minimalistycznej formie to rozwiązanie dobrze prezentujące się w aranżacjach scandi, w których na prowadzenie wysuwają się meble z naturalnego drewna. Reflektory na szynach podkreślą też modernistyczny charakter przestrzeni. Będą efektownie współgrać z chromowanymi i szklanymi detalami oraz meblami o surowej, czystej bryle. Natomiast spoty w formie błyszczących lamp, zawieszonych na długich przewodach, są idealną propozycją dla osób lubiących nowoczesne aranżacje z awangardową nutą i pierwiastkiem elegancji.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.