Szynoprzewody oświetleniowe - EG System

Szynoprzewody oświetleniowe – najciekawsze rozwiązania na rok 2020!

Jeszcze do niedawna szynoprzewody oświetleniowe brylowały w lokalach użytkowych ? kawiarniach, restauracjach, biurach czy poczekalniach gabinetów lekarskich. Dziś coraz częściej są spotykane w domach i mieszkaniach. Różnorodność rozwiązań sprawia, że z łatwością można je dopasować do możliwości pomieszczenia i do oczekiwań jego użytkowników. Które z nich będą najmodniejsze w 2020 roku? Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

Wiszące, czy wpuszczane w sufit ? jakie szynoprzewody oświetleniowe wybrać?

Mówiąc o modnych szynoprzewodach oświetleniowych, warto wziąć pod uwagę sposób ich montażu. Najbardziej popularne z nich, zawieszane na metalowych linkach, z pewnością nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Dlaczego? Powodem jest przede wszystkim elegancja oraz oryginalny styl, jaki wnoszą do aranżacji. W budynkach mieszkalnych jednak ten typ szynoprzewodów oświetleniowych musi ustąpić miejsca modelom wpuszczanym w sufit. Powód: rozwiązanie to jest bardziej praktyczne ze względu na ograniczoną wysokość pomieszczeń. W nowoczesnych salonach, kuchniach czy jadalniach świetnym wyborem są też szynoprzewody natynkowe. Nie tylko akcentują modernistyczny charakter przestrzeni, ale są bardzo funkcjonalne. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając szynoprzewody oświetleniowe? Oczywiście na ich kolor! Białe idealnie wpiszą się w skandynawski i modernistyczny design, a czarne staną się znakomitą ozdobą industrialnych wnętrz. Można też wybrać modele w kolorze srebra ? uniwersalne i pasujące niemal do każdej aranżacji.

Reflektory zamontowane na szynie ? praktyczne i bardzo modne!

Wybór rodzaju szynoprzewodów oświetleniowych to pierwszy krok do stworzenia w pomieszczeniu nieszablonowej aranżacji. Drugim jest wybór odpowiedniej formy oświetlenia. W tej kategorii, w najbliższych miesiącach nadal będą triumfować klasyczne reflektory. Najmodniejsze są oczywiście te w czarnej lub białej oprawie. Miłośnicy wnętrz w stylu hi-tech, mogą sięgnąć po metaliczne reflektory mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Zaletą reflektorów jest ich funkcjonalność. Dzięki ruchomym głowicom, pozwalają regulować kąt padania światła. Można więc bez problemu dostosować oświetlenie do potrzeb domowników. Wybierając je, należy też zwrócić uwagę na formę oprawy. Owalna lepiej pasuje do pomieszczeń zaaranżowanych w klasycznym stylu, sześcienna z kolei idealnie sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach.

Trend na 2020 rok ? szynoprzewody oświetleniowe z lampami na metalowych linkach

Najbliższe miesiące upłyną także pod znakiem lamp na linkach montowanych na szynoprzewodach. To bardzo nowoczesne rozwiązania, które wniosą do każdej aranżacji nutę elegancji. Różnorodne kształty i kolory opraw pozwolą wybrać modele, które będą idealnie komponować się z atmosferą panującą we wnętrzu. Obok klasycznych kloszy o kształcie kuli czy walca, świetnie sprawdzą się niewielkie, świecące punkty delikatnie rozpraszające światło. Wśród kloszy na prowadzenie wysuną się zarówno warianty w kolorze czerni i bieli, jak i metaliczne modele opalizujące na różne kolory. Warto jednak pamiętać o tym, że spoty na linkach wymagają odpowiednio przemyślanego rozplanowania w przestrzeni tak, aby nie przeszkadzały w codziennej aktywności domowników. Wybierając szynoprzewody EG-BLP, można dowolnie budować linie oświetlenia, wykorzystując elementy proste o długości 1m i 3m, elementy kątowe elastyczne, głowice zasilające oraz skrzynki odpływowe. Zaletą rozwiązania jest kanapkowa struktura oraz niewielka masa własna, co sprawia, że szynoprzewody EG-BLP mogą być montowane nawet na lekkich konstrukcjach.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.