Szynoprzewody - najważniejsze informacje - EG System

Szynoprzewody – najważniejsze informacje

Szynoprzewody zwane również szynami prądowymi stanowią elementy przewodzące energię elektryczną, a zatem są jednym z ogniw sieci elektrycznej. Czym charakteryzuje się tego rodzaju konstrukcja? Jakie zastosowanie znajdują szynoprzewody? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Budowa standardowych szynoprzewodów

Szyny prądowe są zdecydowanie najpopularniejszych i najczęściej stosowanym rodzajem przewodów sztywnych. Charakteryzują się sporą wielkością ? standardowy szynoprzewód ma około 3m długości i kilkaset milimetrów kwadratowych w przekroju. Cechą szczególną owej konstrukcji jest jednolita struktura, która pozwala na szerokie zastosowanie szynoprzewodów. Tego typu budowa urządzenia służy także przekazywaniu prądu elektrycznego ? dzięki temu procesowi możemy zasilić przy wykorzystaniu jednej linii urządzenia jednofazowe oraz trójfazowe. Zdecydowana większość szynoprzewodów kształtem swym przypomina płaskowniki, choć występują również w postaci rur, czy ceowników.

Istnieje również szereg szyn prądowych, które cechują się inną budową. W wielu ofertach znaleźć można niewielkie szynoprzewody, których długość nie przekracza kilkunastu centymetrów. Tego rodzaju konstrukcja charakteryzuje się wysoką elastycznością, łatwością montażu oraz demontażu, a także walorami estetycznymi. Nie sposób nie domyślić się, że tego typu szynoprzewody najczęściej stosowane są na użytek prywatny.

Zastosowanie szynoprzewodów

Szyny prądowe ze względu na budowę oraz funkcje znalazły nader szerokie zastosowanie. Ich historia sięga ponad 100 lat, a do najstarszego zastosowania szynoprzewodów zaliczamy rolę łącznika transformatorów do sieci elektroenergetycznych. Ponadto szyny prądowe stosuje się w przemyśle kolejowym, komunikacji miejskiej, czy obiektach firm telekomunikacyjnych.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.