Szynoprzewody na miarę współczesnych projektów instalacyjnych - EG System

Szynoprzewody na miarę współczesnych projektów instalacyjnych

Szynoprzewody współcześnie zyskują coraz większą popularność. A wszystko to za sprawą znacznie łatwiejszego i mniej czasochłonnego montażu. To ważny czynnik w przypadku dużych powierzchni wystawienniczych, biurowych lub handlowych. Instalacja elektryczna wykonana przy wykorzystaniu szynoprzewodów jest bardzo elastyczna, co daje nieograniczone możliwości tworzenia nowoczesnych projektów.

Szynoprzewody – niezawodne i innowacyjne instalacje

Szynoprzewody wyróżniają się przede wszystkim wysoką trwałością struktury. Ich montaż odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku instalacji kablowych. Dopuszcza się montowanie szyn na ścianie, suficie, jak i ich zawieszanie. Dodatkowym atutem szyn jest mała masa, przez co doskonale nadają się do instalacji w obiektach o lekkiej konstrukcji. Ich budowa pozwala na sprawne ukrycie mało estetycznych przewodów. Wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie, które zasili wiele punktów przy wykorzystaniu jednej linii. Pozwala zaoszczędzić nie tylko miejsce potrzebne do instalacji, ale również ilość przewodów elektrycznych, co ostatecznie przekłada się na obniżenie kosztów inwestycji.

Szynoprzewody to również trend aranżacyjny

Elastyczna konstrukcja mostów szynowych oddaje nieograniczone możliwości tworzenia systemu oświetleniowego, co szczególnie przypadło do gustu projektantom. Wykorzystanie szyn pozwala na tworzenie ciekawych instalacji oświetleniowych, przystosowanych do warunków danej przestrzeni. Ich późniejszą modyfikację umożliwiają specjalne złącza, których montaż jest równie sprawny, a aluminiowa konstrukcja zapewnia właściwą sztywność układu szyn. Szynoprzewody oświetleniowe w odniesieniu do tradycyjnych instalacji kablowych, wyróżniają się znacznie niższymi stratami mocy. Przy dużych przestrzeniach bardzo ważne jest możliwe obniżenie kosztów eksploatacji.