Szynoprzewody IP68 - EG System

Szynoprzewody IP68

Inżynierowie firmy Pogliano, której EG System jest wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim opracowali system szynoprzewodów typu EG-BX-R. System ten został oparty na technologii kanapkowej stosowanej również w szynoprzewodach EG-BX-E, jednak aby uzyskać szczelność IP68 zastosowano żywicę epoksydową.

Konstruktorzy tego szynoprzewodu postawili na dwa podstawowe aspekty. Po pierwsze te dwa systemy muszą być ze sobą w pełni kompatybilne, dlatego jest możliwość w pełni elastycznego przechodzenia z tradycyjnego IP55 (szynoprzewody EG-BX-E), do w pełni szczelnego IP68 EG-BX-R, zachowując przy tym wszystkie parametry elektryczne. Po drugie systemy również bliźniaczo wyglądają, co wpływa na estetykę instalacji.

Warto nadmienić jakie podstawowe zastosowanie mają szynoprzewody EG-BX-R:

Zewnętrzne:
– instalacja bezpośrednio na wolnym powietrzu na zewnątrz budynków
– instalacja w kanałach kablowych

Tak samo jak szynoprzewody EG-BX-E, EG-BX-R posiadają szereg konfiguracji:
– 4P z przewodnikami aluminiowymi i obudową stalową
– 4P z przewodnikami miedzianymi i obudową stalową
– 4P z przewodnikami aluminiowymi i obudową aluminiową
– 4P z przewodnikami miedzianymi i obudową aluminiową
– 5P z przewodnikami aluminiowymi i obudową stalową
– 5P z przewodnikami miedzianymi i obudową stalową
Jak również pełną gamę elementów standardowych i specjalnych.

Sam montaż urządzenia odbywa się podobnie jak w szynoprzewodzie EG-BX-E z tym, że dodatkowo należy uszczelnić blok łączeniowym dostarczoną przez producenta żywicą epoksydową. Cała procedura jest opisana w instrukcji montażu dostarczanej wraz z urządzeniami.

Aby uzyskać więcej informacji o najnowszym rozwiązaniu dostępnym w ofercie EG System prosimy o kontakt z naszym działem technicznym.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.