Szynoprzewody EG System zasilają najnowocześniejsze budynki na Świecie - EG System

Szynoprzewody EG System zasilają najnowocześniejsze budynki na Świecie

W 2017 oraz 2018 roku mieliśmy przyjemność dostarczyć szynoprzewody na inwestycję Amagermarket w Kopenhadze. Konkretnie nasze szynoprzewody są używane w nowym budynku bloku BIO4. Jest to jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni na biomasę w Europie.

Kopenhaga postawiła sobie na cel aby w 2025 roku być pierwszą stolicą na świecie neutralną pod względem emisji CO2. Projekt BIO4 jest kluczowym projektem realizującym te założenia.
Projekt ze względu na bliską odległość miasta jest też zaawansowany architektonicznie. Tereny wokół elektrociepłowni będą obsadzone drzewami i udostępnione mieszkańcom. Architektura budynku będzie miała wiele złotych szczegółów dających blask otaczającymi lasowi i równocześnie stanie się latarnią ekologiczną miasta Kopenhaga.

Poniżej kilka ciekawostek o tej niezwykłej inwestycji:

  • BIO4 zapewni około 25% zapotrzebowania na energię cieplną miasta Kopenhaga,
  • dzięki zastosowanym technologiom biokonwersja zredukuje emisję CO2 o 1 militon ton, co odpowiada emisji 500 000 samochodów,
  • elektrociepłownia BIO4 jest bardzo elastyczna, może generować moc cieplną i elektryczną lub tylko cieplną w zależności od zapotrzebowania na energię elektryczną,
  • średnie roczne zużycie wiór drzewnych – 1,2 miliona ton,
  • wydajność: 185 ton zrębków na godzinę przy pełnym obciążeniu,
  • oprócz terenów zielonych, mieszkańcom zostanie udostępniony taras widokowy na wysokości około 40m nad ziemią.

EG System realizowało tą inwestycję dla firmy ABB, dostarczyliśmy 17 linii szynoprzewodów miedzianych EG-BX-E od 2000A do 4000A. Szynoprzewody zasilały transformatory w obudowach oraz rozdzielnice. Kwota kontraktu opiewała na ponad milion złotych.
Inżynierowie EG System całość instalacji rysowali w 3D celem uniknięcia kolizji z innymi instalacjami.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.