Stacja transformatorowa - EG System

Stacja transformatorowa – trzy największe atrybuty

Stacje transformatorowe inaczej stacje elektroenergetyczne wykorzystywane są do rozdzielenia energii elektrycznej przy zachowaniu różnych poziomów napięć. Odpowiadają one za właściwe rozprowadzenie energii elektrycznej do obiektów różnego rodzaju.

Za co odpowiada stacja transformatorowa?

Stacja transformatorowa odpowiada przede wszystkim za doprowadzenie odpowiedniego poziomu napięcia energii elektrycznej do obiektów budowlanych. Szerokie i powszechne zastosowanie stacji praktycznie w każdej branży przemysłowej, to niezbędne do funkcjonowania bezpieczeństwo energetyczne. Stabilna i niczym niezakłócona dostawa prądu przy odpowiednim rozdzieleniu napięcia, to również wymierne korzyści finansowe dla końcowych odbiorców.

Co jest najważniejsze w stacjach transformatorowych?

Stacje transformatorowe muszą przede wszystkim odpowiadać na potrzeby inwestora – tym zajmujemy się w EG System. Właściwie zaprojektowana stacja odpowiada za niezawodność dostarczania energii elektrycznej. W tym przypadku chodzi głównie o aspekt ekonomiczny, inaczej mówiąc o zachowanie jak najmniejszych kosztów związanych z dystrybucją prądu i eksploatacją stacji. Innym ważnym atrybutem jest elastyczność stacji. Elastyczność polega na łatwości rozbudowy oraz kompleksowego przystosowania stacji w przypadku, gdy zachodzi potrzeba zasilenia nowych odbiorców. Odpowiednio przygotowany projekt budowy stacji, musi zakładać taką ewentualność w przyszłości, by zachować potrzebne parametry stacji transformatorowej przy kolejnych rozbudowach. Stacje transformatorowe muszą być przede wszystkim bezpieczne. Chodzi tu o samą obsługę stacji oraz o bezpieczeństwo osób pracujących przy stacji. Na poziom ochrony ma wpływ wiele czynników. Zaczynając od wyboru odpowiedniego miejsca montażu stacji po zastosowanie koniecznych zabezpieczeń, oznaczeń oraz umieszczenie niezbędnych instrukcji. Instrukcje określają zakres obsługi i musi odpowiadać określeniom wskazanych norm. Jeśli szukają Państwo odpowiedniej stacji transformatorowej to serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.