Stacja transformatorowa - dlaczego warto postawić na EG System? - EG System

Stacja transformatorowa – dlaczego warto postawić na EG System?

Stacja transformatorowa to zazwyczaj ostatnie ogniwo służące dostarczaniu energii elektrycznej do gniazdka i włącznika. Jest ona niezbędnym elementem sieci elektroenergetycznej. I choć jej wielkość, rodzaj obudowy czy sposób obsługi mogą być różne, to łączy je jedno: warto podjąć temat ich stworzenia czy wypożyczenia z firmą mającą doskonale przygotowaną kadrę, wszystkie konieczne i aktualne certyfikaty oraz oferującą kompletny pakiet usług.

Stacje transformatorowe z EG System to rozsądna decyzja

Urządzenia końcowe wymagają niskiego napięcia prądu elektrycznego. A zadaniem stacji transformatorowej jest odbieranie prądu o średnim napięciu i rozdzielanie go oraz zmiana na prąd o niższych wartościach. Jeżeli Państwa firma zajmuje się produkcją energii elektrycznej, jej transferowaniem lub utrzymaniem infrastruktury, to wszyscy dokładnie wiemy, że stacja trafo jest koniecznością. A do podjęcia pozostaje decyzja o tym, kto powinien ją dostarczyć.

Wiele lat doświadczenia sprawiło, że zatrudniamy inżynierów, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować Państwa potrzeby kompleksowo. Poczynając od samej koncepcji, przez projekt, uzgodnienia w zakładzie energetycznym, dostawę i montaż, a kończąc na obsłudze gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Mówiąc inaczej: zajmujemy się wszystkim, co jest potrzebne do sprawnego i bezawaryjnego funkcjonowania stacji trafo.

Dostarczamy stacje transformatorowe o dowolnej budowie i wyposażeniu

Standardowa stacja zawiera: transformator, rozdzielnicę średniego napięcia, rozdzielnicę niskiego napięcia i sprzęt BHP. Dodatkowo ? w zależności od potrzeb ? można ją wyposażyć w: baterię kondensatorów, tablice z licznikami, zasilacz awaryjny (UPS) czy dowolne inne urządzenia. Jeżeli stacja transformatorowa budowana jest jako kompletny i gotowy do montażu obiekt, to mówimy o stacji kontenerowej.

Odrębną kwestią jest rodzaj obudowy. Stacje mogą być wykonane z betonu (jako materiału stanowiącego jej szkielet zewnętrzny) albo z metalu.

Ma znaczenie również to, w jaki sposób klient chce mieć dostęp do urządzeń w stacji. W stacjach z obsługą zewnętrzną użytkowanie odbywa się z zewnątrz, gdyż stacja nie posiada korytarza obsługi. Stacje z obsługą wewnętrzną zakładają istnienie korytarza, do którego można wejść i już z jego poziomu zarządzać urządzeniem.

W każdym przypadku warto wybrać sprawdzonego dostawcę usług. Gdy mówimy o urządzeniach powiązanych z dużą odpowiedzialnością i kosztami, to doświadczenia i wiedza licznego zespołu inżynierów, a także całej firmy EG System okazują się kluczowe dla sprawnej realizacji inwestycji.

Nasze stacje transformatorowe to także oszczędność

Zajmujesz się organizacją tymczasowych inwestycji i potrzebujesz sprawnie działającej stacji transformatorowej? Koordynujesz projekt wymagający tymczasowego działania trafostacji? Mamy rozwiązanie, które rozwiąże problem i zminimalizuje koszty. Wynajem stacji transformatorowej to optymalna decyzja.

Ustalasz rodzaj wyposażenia, a nasza firma zajmuje się całą resztą. Dostarczamy na wskazane miejsce stację gotową do przyłączenia i uziemienia. Otrzymujesz idealnie skonfigurowany produkt, który podłączymy i uruchomimy. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz przenośny i tymczasowy element kluczowy dla poprawnie działającej infrastruktury elektrycznej.
A jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania lub niestandardowe potrzeby, to polecamy kontakt z naszymi specjalistami.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.