Rozdzielnice SN w izolacji SF6 oraz powietrznej - EG System

Rozdzielnice SN w izolacji SF6 oraz powietrznej

Rozdzielnice średniego napięcia SN wchodzą w skład sieci elektrycznej, stanowiąc bardzo ważne urządzenie. Odpowiadają one za właściwy przepływ energii elektrycznej do określonych obiektów. Rozdzielnica składa się z szeregu aparatów i podzespołów.

Izolacja SF6 a izolacja powietrzna w rozdzielnicach

Rozdzielnice w izolacji stałopowietrznej to najbardziej powszechny rodzaj rozdzielnic średniego napięcia. W takim urządzeniu powietrze atmosferyczne pełni rolę izolacji między częściami czynnymi. Rozdzielnica w opcji dodatkowej może zostać uzupełniona o rozłączniki w izolacji SF6. Jednocześnie jest możliwe wykonanie rozdzielnicy w pełnej izolacji SF6. SF6 jest izolacją gazową umożliwiającą zmniejszenie odległości izolacyjnych. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie mniejszych rozmiarów rozdzielnic. Ponadto izolacja gazowa wyróżnia się lepszymi parametrami izolacyjnymi w porównaniu do powietrznej. Tego rodzaju rozdzielnice sprawdzają się sieciach wtórnego rozdziału energii. Wykonanie rozdzielnic do rozdziału energii możliwe jest do napięcia izolacji 24 kV. Rozdzielnice występują w postaci modułowej. Konstrukcja modułowa pozwala w przyszłości na swobodne rozbudowanie urządzenia i zwiększenie parametrów. To bardzo bezpieczne rozwiązanie także podczas samej obsługi.

Mocne strony rozdzielnic w izolacji SF6 i powietrznej

Urządzenia wykorzystujące oba rodzaje izolacji poza stosunkowo niewielkimi rozmiarami oraz modułową konstrukcją, posiadają szereg zalet wpływających na ich wybór. Wspomniana już modułowa budowa odpowiada za dużą elastyczność urządzenia. Ponadto rozdzielnice wyróżniają się łatwością montażu oraz samą obsługą. Dodatkowo zapewniają długi okres użytkowania, gdzie części czynne urządzenia nie muszą być poddawane znacznemu zakresu konserwacji. Rozdzielnice SN posiadają trwałe łączenia oraz konstrukcja przystosowana do przyłączeń kabli. Izolacyjne osłony zapewniają ochronę przed uszkodzeniami wewnętrznymi oraz czynnikami najbliższego otoczenia rozdzielnic. Samo zastosowanie rozdzielnic jest bardzo szerokie i odpowiada na potrzeby różnego rodzaju obiektów.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.