Rozdzielnice SN a bezpieczeństwo personelu - EG System

Rozdzielnice SN a bezpieczeństwo personelu

Dla producenta w każdym urządzeniu elektrycznym najważniejsze jest bezpieczeństwo osób obsługujących dany produkt. Jak wiadomo, urządzenia SN są bardzo niebezpieczne- jak mawiał pewien słynny elektryk z Torunia: ??Elektryk jest jak saper- raz się myli, a jak się pomyli, to tylko popiół po nim zostaje i nic więcej?. Dlatego właśnie inżynierowie Contactplasmy bardzo cenią sobie bezpieczeństwo swojego personelu. W rozdzielnicach powietrznych SN AIR 24 bezpieczeństwo zapewnia prosta seria blokad mechanicznych, które są zgodne ze standardami IEC. Zapobiegają one błędne operacje poprzez: i zapewniona jest przez:

  • Izolatory przepustowe, uziemienie w pozycji otwartej.
  • Możliwość bezpośredniego sprawdzenia stanu przełącznika i uziemnika przez znajdujące się na przednim panelu wzierniki.
  • Drzwi przedziału liniowego otwierają się tylko z łącznikiem w pozycji uziemionej – kiedy drzwi są otwarte, wszystkie działania na wszystkich łącznikach są zablokowane i są zwalniane tylko wtedy, gdy drzwi są zamknięte.
  • Podwójnie: przez przerwy izolacyjne i izolację powietrzną, z otwartym przełącznikiem na górnych wejściowych i wyjściowych zaciskach, stan maksymalnego bezpieczeństwa przed zanieczyszczeniami podczas eksploatacji i możliwymi prądami upływowymi.
  • Uziemienie łącznika ze zdolnością załączenia na zwarcie.
  • Blokady kluczykowe (opcjonalnie), z możliwością instalowania kłódek.
  • Separacja pomiędzy przedziałem szyn zbiorczych i dolnym przedziałem jest zapewniona przez ramę przełącznika.

Wszystkie powyższe metody powodują, że rozdzielnica AIR 24 jest w pełni bezpieczna i niezawodna.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.