Rodzaje szynoprzewodów - EG System

Rodzaje szynoprzewodów w EG System

Szynoprzewody dużej mocy

Służą do transmisji i dystrybucji prądu o dużej mocy. Dostarczamy szynoprzewody o prądzie znamionowym do 5000 A.
W przypadku potrzeby zastosowania rozwiązań ponadstandardowych wykorzystujemy wykonania wykorzystujące m.in. system 4 lub 5 przewodowy czy wykorzystanie specjalnych skrzynek odpływowych.
Przeczytaj więcej o szynoprzewodach dużej mocy.

Szynoprzewody IP68 (wodoodporne)

Szynoprzewody IP68 są przeznaczone do użytku zewnętrznego. Stopień ochrony IP68 zapewnia pełną wodoodporność szynoprzewodów. Są one odporne na trudne warunki atmosferyczne. Na życzenie możemy zastosować m.in. wersję z obudową wykonaną z galwanizowanej stali lub aluminium.
Dowiedz się więcej o szynoprzewodach IP68.

Szynoprzewody ognioodporne

Są to szynoprzewody przystosowane do pracy w obiektach o zwiększonych wymaganiach z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Podczas pożaru zapewniają pewność ciągłości zasilania do 180 min. Jak inne nasze szynoprzewody, także szynoprzewody ognioodporne tworzą strukturę kanapkową.
Więcej o szynoprzewodach odgnioodpornych.

Szynoprzewody dystrybucyjne

Wyróżniają się bardzo małym przekrojem poprzecznym. Można w nich zastosować gniazda odpływowe co 0,5 m z jednej strony szynoprzewodu. Produkuje się je w systemie izolacji powietrznej. Przewodniki szynoprzewodów dystrybucyjnych mogą być wykonane z miedzi lub aluminium.
Sprawdź parametry szynoprzewodów dystrybucyjnych.

Szynoprzewody małej mocy

Zasilają odbiorniki o małej mocy, jak silniki bądź gniazda wtyczkowe. Ich obudowa jest wykonana ze stali galwanizowanej. Dzięki temu konstrukcja jest lekka i mocna. Nasze szynoprzewody małej mocy posiadają stopień ochrony IP55.
Sprawdź możliwości szynoprzewodów małej mocy.

Szynoprzewody oświetleniowe

Szynoprzewody oświetleniowe zasilają oświetlenie i odbiorniki małej mocy. Posiadają stopień ochrony IP55. Ich największe zalety to małe spadki napięć i lekkość.
Dowiedz się więcej o szynoprzewodach oświetleniowych.

Szynoprzewody do odbiorników ruchomych

System tych szynoprzewodów wykorzystuje taśmy montażowe. Ich zakres prądowy mieści się między 100 a 400 A dla wykonania o stopniu ochrony IP10 i między 100 a 200 A dla wykonania o stopniu ochrony IP20.
Porównaj parametry szynoprzewodów do odbiorników ruchomych.

Zalety szynoprzewodów

Szynoprzewody, nazywane także mostami szynowymi, przewodzą prąd elektryczny. Mogą zasilać urządzenia jedno i trójfazowe przy wykorzystaniu tylko jednej linii. Zazwyczaj mają strukturę kanapkową o małych wartościach oporu elektrycznego. Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania szynoprzewodów. Są to m.in.:

– kompensowana na bloku łączeniowym liniowa rozszerzalność cieplna
– możliwość zrezygnowania z dodatkowych elementów kompensacyjnych
– niski ciężar
– małe wymiary