Optymalizacja szybkości montażu szynoprzewodów - EG System

Optymalizacja szybkości montażu szynoprzewodów

Szynoprzewody określane inaczej, jako szyny zbiorcze, powstały w celu poprawienia jakości systemów przesyłających energię elektryczną. Zastosowanie szczególnie dedykowane dla obiektów przemysłowych, dające możliwość zasilania wielu urządzeń przy wykorzystaniu przewodzenia jednej linii. Zastosowanie rozwiązania jakie stanowią szynoprzewody to współczesna alternatywa dla tradycyjnych instalacji elektrycznych.

Szynoprzewody gdzie mniej liczy się bardziej

Nowoczesne systemy szyn zbiorczych to wciąż rozwijająca się branża, gdzie nieustannie poszukuje się rozwiązań mających na celu ulepszenie ich jakości i szybkości montażu. Szynoprzewody wyróżniają się przede wszystkim kompaktowym wymiarem i zmniejszonym ciężarem, co już ma znaczny wpływ na szybkość montażu. Wszystko to pozwala ominąć przeszkody pojawiające się na trasie prowadzenia, jak też nie wymaga stosowania dodatkowych konstrukcji. Dodatkowo szynoprzewody składają się z poszczególnych elementów. Podział na elementy znacznie ułatwia montaż oraz modyfikację instalacji. Nie ma potrzeby zmiany całej linii, praca instalacyjna może odbywać się etapami. Podział ten znacznie przyspiesza montaż i ogranicza liczbę osób potrzebnych do prac.

Szynoprzewody najnowszej technologii

Do łączenia szynoprzewodów wykorzystuje się blok łączeniowy ze śrubami zrywalnymi. Umożliwiają one pewne i szybkie łączenie elementów, a ponadto gwarantują odpowiedni moment dokręcania. Podczas mocowania szynoprzewodów zastosowanie znajdują obejmy. Umożliwiają one regulację położenia szynoprzewodu przed samym dokręceniem śrub a co najważniejsze pozwalają dopasować montaż do oczekiwań klienta.
Instalacje z wykorzystaniem szynoprzewodów to możliwość zasilania wielu odbiorników z wykorzystaniem jednej linii. Wszystko to dzięki elementom dystrybucyjnym z gniazdami odpływowymi. Krótszy czas montażu oraz mniejsza ilość kabli.
Wszystko to składa się na szereg rozwiązań umożliwiających szybki i łatwy montaż szynoprzewodów. Pozostaje jedynie przygotowanie i zalanie żywicy do bloku łączeniowego, by powstała nowoczesna instalacja. Idąc dalej znaczne obniżenie kosztów przy podniesieniu jakości przesyłu energii elektrycznej. Szynoprzewody to korzystne i szybkie rozwiązanie dla dużych obiektów budowlanych.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.