Instalacja elektryczna w zakładach przemysłowych - EG System

Instalacja elektryczna w zakładach przemysłowych – najważniejsze informacje

Działalność bez przestojów każdego zakładu przemysłowego uzależniona jest od ciągłej dostawy energii elektrycznej. Stabilna instalacja elektryczna to podstawa prawidłowej pracy wszelkich składowych przemysłu. Jeśli zatem zależy Ci na bezpieczeństwie i niezakłóconej pracy Twojego zakładu, zainwestuj w profesjonalnie przygotowaną instalację elektryczną.

Z czego składa się instalacja elektryczna w zakładzie przemysłowym

Przy projektowaniu i montażu instalacji elektrycznej warto zainwestować w wysokiej jakości sprawdzone podzespoły, co z pewnością przełoży się na bezawaryjną pracę. Instalacje elektryczne dedykowane zakładom przemysłowym składają się między innymi z układów zasilania podstawowego, rozdzielnic głównych i oddziałowych, układów zasilania dodatkowego, odbiorników energii elektrycznej, obwodów odbiorczych i rozdzielczych. Ponadto w skład instalacji wchodzą układy sterowania i automatyki, sprzęt instalacyjny i okablowanie elektroenergetyczne, a także kompensacja mocy biernej.

Sposoby zasilania zakładu przemysłowego

Zasilanie zakładów przemysłowych najczęściej następuje za pośrednictwem sieci elektroenergetycznej średniego bądź wysokiego napięcia albo z miejskiej sieci niskich napięć. W grę wchodzą także dodatkowe źródła energii elektrycznej lub własne elektrownie. Podczas planów instalacji elektrycznej w zakładzie warto rozważyć wykorzystanie własnych stacji transformatorowych. Aby optymalnie zorganizować rozwiązania sieci elektroenergetycznych w zakładach przemysłowych, należy uwzględnić nie tylko wielkość zakładu, ale też rodzaj wykorzystywanych urządzeń elektrycznych, wytwarzanych wyrobów, jak również klasę produkcji i technologii.

Instalacja elektryczna w zakładzie przemysłowym a bezpieczeństwo

Podczas opracowywania instalacji elektrycznej w zakładzie przemysłowym fundamentalne jest zagwarantowanie możliwie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zatem wszelkie składowe instalacji muszą być zgodne z przepisami i właściwie certyfikowane. Co więcej, sprawne dokonanie podłączeń, bez względu na rodzaj zakładu przemysłowego, warto powierzyć wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom firm zajmujących się profesjonalną instalacją.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.