Czy warto wynająć stacje transformatorową? - EG System

Czy warto wynająć stacje transformatorową?

Stacja transformatorowa, elektroenergetyczna umożliwia rozdzielenie energii elektrycznej, która zostaje wykorzystana do zasilania różnego rodzaju urządzeń. Sama stacja składa się z transformatora, rozdzielnic średniego i niskiego napięcia. Opcjonalnie stacje mogą być wyposażone w baterie kondensatorów, zasilacze awaryjne lub tablice pomiarowe w zależności od konstrukcji stacji.

Jakie są warianty stacji transformatorowych?

Podstawowy podział stacji transformatorowych wyróżnia stacje wolnostojące oraz wewnętrzne. Stacje wolnostojące umieszcza się w pełnej odległości od zasilanego obiektu, jako odrębny kompleks. Wykonuje się je w konstrukcji kontenera, jako zespół urządzeń składających się z transformatora, rozdzielnic i wewnętrznych instalacji. Stacja wewnętrzna zlokalizowana jest w pomieszczeniu krytym, stanowiąc integralną część zasilanego obiektu. Inny wariant stanowi mobilna stacja transformatorowa. Wykorzystuje się ją do zasilania awaryjnego lub tymczasowego.

Korzystne zastosowanie mobilnej stacji transformatorowej

Wykorzystanie mobilnej stacji transformatorowej niesie ze sobą wiele udogodnień. Trwałe rozwiązania nie zawsze są potrzebne, niekiedy zachodzi konieczność zastosowania stacji na określony czas. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się mobilny rodzaj stacji. Niewielkie gabaryty oraz zastosowanie podwozia z kołami, pozwala dotrzeć stacji nawet w trudno dostępne miejsca. Szybkie przemieszczenie nie stanowi problemu, a rozwiązuje problem zasilania. Dużo tańsza i łatwiejsza alternatywa dla placów budowy lub modernizowanych obiektów.

Dlaczego warto wynająć stację transformatorową?

Tego rodzaju stacje w odróżnieniu od stacjonarnych rozwiązań są łatwiej dostępne. Wyprodukowanie jednostki stacjonarnej może trwać nawet 12 tygodni, stacja mobilna dostępna jest od zaraz. Dodatkowo w produkcji mobilnych stacji wykorzystuje się uniwersalne zastosowania w postaci półśredniego układu pomiaru energii i różnej konfiguracji odpływów w rozdzielnicy. Pozwala to na ogólne zastosowanie w obiektach zasilanych energią elektryczną. Wynajem stacji transformatorowej jest zdecydowanie tańszy od jej kupna. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych kosztów a co najważniejsze przyspieszyć wykonywane prace.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez EGSystem sp. z o.o. oraz spółki zależne w celu przesyłania informacji marketingowych na wskazany adres e-mail. W dowolnym momencie możesz wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, ale nie wpłynie to na zgodność z prawem wszelkich przypadków przetwarzania danych, które miały miejsce przed wycofaniem zgody. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.