Blog EG System

Jesteśmy specjalistami w zakresie szynoprzewodów (w tym m.in. szynoprzewodów wodoszczelnych, szynoprzewodów ognioodpornych), transformatorów, rozdzielnic SN/nN, ich montażu, eksploatacji i konserwacji. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nowe rozwiązania technologiczne pozwalające na bardziej efektywną eksploatację i zwiększenie wydajności urządzeń elektroenergetycznych to najbardziej interesująca nas tematyka. Chętnie przekażemy dalej przydatne materiały dla firm rozważających nowe inwestycje czy modernizacje.

Ciekawe informacje: transformatory, szynoprzewody i rozdzielnice

Transformatory olejowe i suche żywiczne

Transformatory olejowe i suche żywiczne

Data dodania: 20.02.2018r.

Podstawową różnicą transformatora żywicznego i olejowego jest sposób chłodzenia. Transformatory suche żywiczne chłodzone są powietrzem (naturalne chłodzenie powietrzem lub chłodzenie powietrzem z wymuszonym obiegiem w przypadku obsługi większych mocy). Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie warunkiem w specyfikacji jest mała masa urządzenia oraz zwiększone normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Czytaj więcej
Dział Handlowy - Sprzedaż EG System

Podsumowanie 2017 roku w EG System

Data dodania: 10.01.2018r.

Początek nowego roku to tradycyjnie czas podsumowań. Nie ma co ukrywać, że najprzyjemniej robi się zestawienia i przeglądy, kiedy możemy się pochwalić czymś znaczącym. 2017 rok był dla naszej firmy niezwykle udany. Nowe, zrealizowane inwestycje, podtrzymanie pozytywnych relacji z dotychczasowymi partnerami i intensywny rozwój naszych sklepów. Pozwala nam to na coraz bardziej ambitne plany. Zapraszamy na krótkie podsumowanie 2017 roku i zarys strategii na 2018 rok.

Czytaj więcej
Życzenia świąteczne od EG System

Życzenia świąteczne od EG System

Data dodania: 23.12.2017r.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Państwu tradycyjnie zdrowia i szczęścia. Białej wigilii w gronie rodziny, wspólnego śmiechu i odpoczynku. Życzymy udanego sylwestra spędzonego na beztroskiej zabawie. Mamy nadzieję, że ten czas wykorzystamy na podsumowanie sukcesów kończącego się 2017 roku i ambitne plany na 2018 rok. Jesteśmy gotowi na nowe projekty i wyzwania. Dziękujemy Państwu za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni. Wszystkiego Najlepszego!

Czytaj więcej
Najważniejsze zalety transformatorów suchych żywicznych

Zalety transformatorów suchych żywicznych

Data dodania: 13.12.2017r.

Transformatory suche żywiczne to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Mogą pracować się w skrajnie gorących temperaturach, ale i też w klimacie ekstremalnie mroźnym. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Używa się ich więc w miejscach, w których obowiązują surowe przepisy przeciwpożarowe. Tym bardziej doskonale sprawdzają się także w standardowych warunkach. Oto najważniejsze cechy transformatorów suchych żywicznych.

Czytaj więcej
Montaż instalacji silnoprądowej

Montaż instalacji silnoprądowej

Data dodania: 30.11.2017r.

Sposób montażu instalacji silnoprądowej jest jednym z czynników, który wpływa na jej późniejszą pracę. Efektywne działanie i bezawaryjność są rezultatem wyboru wysokiej jakości urządzeń i profesjonalnej rozbudowy istniejącej już instalacji elektroenergetycznej. EG System specjalizuje się w dostarczaniu m.in. transformatorów czy szynoprzewodów. Znając doskonale wszystkie aspekty ich budowy i pracy, w naturalny sposób rozszerzyliśmy ofertę o ich montaż i serwis.

Czytaj więcej
Rodzje szynoprzewodów w EG System

Rodzaje szynoprzewodów w EG System

Data dodania: 24.11.2017r.

Oferta EG System na szynoprzewody wyróżnia się różnorodnością rozwiązań dedykowanych do pracy w wymagających warunkach. Poza szynoprzewodami standardowymi, dostarczamy wodoodporne szynoprzewody IP68, szynoprzewody dużej mocy czy szynoprzewody ognioodporne. Możliwe zastosowania naszych przewodów są niemal nieograniczone. Nasze produkty sprawdzają się m.in. w centrach handlowych, obiektach przemysłowym czy budynkach użyteczności publicznej.

Czytaj więcej
Transformatory suche żywiczne — podstawowa charakterystyka

Transformatory suche żywiczne

Data dodania: 03.11.2017r.

Transformatory suche żywiczne wyróżniają się szerokim spektrum zastosowania. Zdecydowana większość naszych realizacji w zakresie transformatorów dotyczy właśnie wykonania suchego żywicznego. Tym, co wyróżnia naszą ofertę, jest wyjście naprzeciw naszym klientom w zakresie transformatorów niestandardowych, do specjalnego zastosowania. Przedstawiamy możliwe opcje transformatorów suchych żywicznych dostarczanych przez EG System. Zobacz, co stoi za ich jakością.

Czytaj więcej
Transformatory olejowe EG System — siła doświadczenia i nowe technologie

Transformatory olejowe, wykonanie i testy

Data dodania: 20.10.2017r.

Transformatory olejowe stanowią duży procent wszystkich naszych realizacji. Jesteśmy specjalistami w zakresie dostaw nawet najbardziej wymagających projektów. Mamy pewność niezawodności i jakości każdego egzemplarza. Gwarancją tej jakości są wieloetapowe i surowe testy jakości, które przeprowadzamy z najwyższą starannością. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi procedurami jakościowymi. To dzięki nim nasze transformatory olejowe cieszą się tak dużym zaufaniem.

Czytaj więcej
Kompleksowa oferta dla rynku przemysłu

Najlepsza oferta na szynoprzewody

Data dodania: 13.10.2017r.

Pod koniec roku EG System składa swoim klientom propozycję nie do odrzucenia. Gwarantujemy najlepsze warunki na szynoprzewody na rynku. Oferta obejmuje wszystkie typy, np. szynoprzewody IP68 (800 A-6300 A), szynoprzewody dużej mocy (800 A-6300 A) czy szynoprzewody dystrybucyjne (25 A- 1000 A). Do końca 2017 r. możesz złożyć zamówienie z odroczonym terminem dostawy nawet 3 mies. z zachowaniem warunków. Taka okazja może się nie powtórzyć!

Czytaj więcej
Kompleksowa oferta dla rynku przemysłu

Kompleksowa oferta dla rynku przemysłu

Data dodania: 03.10.2017r.

Oferta dla przemysłu EG System zaskakuje kompleksowym podejściem do potrzeb każdej inwestycji. Wspieramy zakłady przemysłowe w zarządzaniu energią we wszystkich obszarach. Zwiększamy wydajność, obniżamy koszty, przeprowadzamy modernizacje. Stała współpraca z EG System jest dla inwestorów zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego. Dzięki nam, nasi klienci mogą w pełni skupić się na rozwoju projektu.

Czytaj więcej
Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznej

Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznej

Data dodania: 28.09.2017r.

Specjalistyczne urządzenia energetyczne wymagają skrupulatnych i rzetelnych badań okresowych. Regularnie przeprowadzane kontrolę pozwalają utrzymać wydajną pracę instalacji i zapewniają bezpieczeństwo na terenie obiektu. Zachęcamy do zlecenia tych ważnych zadań specjalistom - EG System oferuje przeglądy okresowe zgodne z wymogami przepisów prawa budowlanego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Czytaj więcej
Bezpłatny audyt BHP od EG System

Bezpłatny audyt BHP od EG System

Data dodania: 12.09.2017r.

Podczas akcji EG System „Bezpieczna eksploatacja i konserwacja urządzeń w stacjach transformatorowych” przedsiębiorstwa z różnych branż mają okazję skorzystania z bezpłatnego audytu BHP, który sprawdza zgodność sprzętu w stacjach transformatorowych z obowiązującymi przepisami prawa. Darmowy audyt pozwala uniknąć bolesnych kar i otrzymać cenne wskazówki techniczne. Sprawdź, jak do nas dołączyć.

Czytaj więcej
Szynoprzewody IP68

Szynoprzewody IP68

Data dodania: 29.08.2017r.

EG-BX-E - nowe szynoprzewody typu IP68 podbijają rynek. Szerokie spektrum zastosowania i łatwy montaż to tylko początek długiej listy zalet. Nowe szynoprzewody są też w pełni kompatybilne z popularnymi dotychczas IP55, zarówno pod względem parametrów elektrycznych, jak i estetycznie. Więcej ważnych faktów o EG-BX-R pokazujemy w nowym artykule.

Czytaj więcej
Obniżone ceny transformatorów SN/nN

Obniżone ceny transformatorów SN/nN

Data dodania: 22.08.2017r.

Transformatory suche żywiczne Piossasco są wysoko cenione ze względu na rozwiązania technologiczne i materiały spełniające najostrzejsze normy bezpieczeństwa. EG System, wyłączny dystrybutor na rynek polski, z okazji 55 rocznicy powstania fabryki, organizuje promocję - obniżkę cen transformatorów i gratisy o wartości 2 000 zł. Dowiedz się więcej o korzyściach jubileuszowych rabatów!

Czytaj więcej

Czy wiesz, że...?

Szynoprzewody nowej generacji coraz częściej wygrywają z tradycyjną instalacją kablową. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim fakt, że pozwalają na bardziej ekonomiczne wykorzystanie terenu i budynku, a przy tym cechuje je wyższa niezawodność i elastyczność. Większość projektantów sięga po takie rozwiązanie techniczne również ze względu na łatwość, szybkość i niskie koszty montażu. Dodatkowo szynoprzewody powalają na rozbudowę zgodną z bieżącymi potrzebami i stworzenie rezerwy na części dystrybucyjnej.

Często zadawane pytania

FAQ

Wspieramy naszym Klientom fachowym doradztwem i odpowiadamy na wszelkie ich zapytania. W tej sekcji możesz sprawdzić, jakie kwestie zgłaszane są do nas najczęściej i jak w prosty sposób można je rozwiązać. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z proponowanych przez nas produktów i systemów elektroenergetycznych.