Masz pytania?

zadzwoń na infolinię

801 005 885
22 160 55 55

Infolinia czynna:

pon-pt: 8:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 15:00

Pobierz dane na telefon

Blog • Poznaj wiedzę fachowców • EG System

Blog EG System

Jesteśmy specjalistami w zakresie szynoprzewodów (w tym m.in. szynoprzewodów wodoszczelnych, szynoprzewodów ognioodpornych), transformatorów, rozdzielnic SN/nN, ich montażu, eksploatacji i konserwacji. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nowe rozwiązania technologiczne pozwalające na bardziej efektywną eksploatację i zwiększenie wydajności urządzeń elektroenergetycznych to najbardziej interesująca nas tematyka. Chętnie przekażemy dalej przydatne materiały dla firm rozważających nowe inwestycje czy modernizacje.

Ciekawe informacje: transformatory, szynoprzewody i rozdzielnice

Biogazownia – jak działa?

Biogazownia – jak działa?

Data dodania: 17.11.2021r.

Zapotrzebowanie na zieloną energię rośnie z roku na rok. Statystyki pokazują, że we Francji w każdym tygodniu przyłącza się do sieci jedną biogazownię. Trend ten przetacza się powoli przez całą Europę, nie omijając Polski. Galopujące ceny paliw kopalnych i związane z tym podwyżki prądu powodują, że rodzime przedsiębiorstwa rolnicze i przemysłowe coraz częściej decydują się na budowę biogazowni. Jak działa biogazownia? Dlaczego jest dobrą inwestycją? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Czytaj więcej
Rodzaje szynoprzewodów i zasada ich działania

Czy opłaca się inwestować w biogazownie?

Data dodania: 31.07.2021r.

Wybudowanie biogazowni jest dość dużą inwestycją. Dodatkowo trzeba spełnić szereg wymogów i formalności, aby móc ją użytkować. Bez względu na to, biogazownie rosną jak grzyby po deszczu – szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów. Co jest tego powodem? Oczywiście zyski, jakie przynoszą w dłuższej perspektywie. Koszt stworzenia biogazowni może zwrócić się już po trzech latach, co czyni ją liderem wśród rozwiązań wytwarzających zieloną energię.

Czytaj więcej
Rodzaje szynoprzewodów i zasada ich działania

Rodzaje szynoprzewodów i zasada ich działania

Data dodania: 15.03.2021r.

Szynoprzewody oświetleniowe zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Powód jest prosty: to nie tylko elegancki, ale bardzo praktyczny sposób na oświetlenie niemal każdej powierzchni. I chociaż jeszcze do niedawna oświetlenie szynowe było domeną galerii handlowych i przestrzeni komercyjnych, dziś coraz częściej spotyka się je w domach oraz budynkach użyteczności publicznej – urzędach czy nowoczesnych biurach.

Czytaj więcej
Instalacja elektryczna w obiektach handlowych – to musisz wiedzieć!

Instalacja elektryczna w obiektach handlowych

Data dodania: 31.08.2020r.

Instalacja elektryczna w obiektach handlowo-usługowych to zadanie wymagające w pełni profesjonalnego przygotowania i osprzętu. Zapewnienie kompleksowego wykonania wewnętrznych i zewnętrznych instalacji elektrycznych oraz oświetleniowych w obiektach wielkopowierzchniowych wiąże się też ze spełnieniem szeregu surowych warunków technicznych.

Czytaj więcej
Szynoprzewody oświetleniowe – trend w nowoczesnej aranżacji!

Szynoprzewody oświetleniowe – trend w nowoczesnej aranżacji!

Data dodania: 31.07.2020r.

Szynoprzewody oświetleniowe zaskakują nie tylko ciekawym designem, ale także praktycznością. Pozwalają doskonale doświetlić przestrzeń i jednocześnie oszczędzić energię dzięki możliwości stworzenia trzech niezależnych obwodów świetlnych. Różnorodne spoty montowane na szynach to z kolei sposób na to, aby stworzyć oświetlenie korespondujące z aranżacją wnętrza...

Czytaj więcej
Szynoprzewody oświetleniowe – wszystko, co musisz wiedzieć!

Szynoprzewody oświetleniowe – wszystko, co musisz wiedzieć!

Data dodania: 30.06.2020r.

Szynoprzewody oświetleniowe już dawno przestały być domeną sklepów, wystaw czy innych przestrzeni użyteczności publicznej. Ciekawy design, moc aranżacyjnych inspiracji i funkcjonalność sprawiły, że zagościły także w domach. Doskonale sprawdzają się nie tylko w dużych salonach, gdzie pozwalają dzielić przestrzeń na strefy, ale również w sypialniach, korytarzach czy pokojach dziecięcych.

Czytaj więcej
Baterie kondensatorów — wszystko to, co musisz wiedzieć!

Baterie kondensatorów — wszystko to, co musisz wiedzieć!

Data dodania: 29.05.2020r.

Bateria kondensatorów to urządzenie przeznaczone do kompensacji mocy biernej indukcyjnej w sieciach nN. To, w jaki sposób odbędzie się dobór baterii kondensatorów do kompensacji mocy biernej, jest bardzo istotny z kilku względów. Przede wszystkim wpływa na eksploatację oraz trwałość baterii kondensatorów. Poza tym odpowiednio dobrane baterie kondensatorów SN pozwalają osiągnąć wymierny efekt...

Czytaj więcej
Trafo

Wynajem stacji transformatorowej - dlaczego to się opłaca?

Data dodania: 24.04.2020r.

Stacja transformatorowa to rozwiązanie, które jest szczególnie przydatne podczas profesjonalnych działań wymagających zastosowania transformacji dużych napięć na mniejsze. Zdarza się jednak, że koszt zakupu specjalistycznego urządzenia jest niewspółmierny do jego planowego wykorzystania. Czy można zatem znaleźć złoty środek, chcąc korzystać ze stacji trafo i nie wydawać przy tym dużych sum pieniędzy?

Czytaj więcej
Farma fotowoltaiczna

Transformatory do farm fotowoltaicznych

Data dodania: 20.04.2020r.

Coraz częściej farma fotowoltaiczna staje się elektrownią generującą energię elektryczną z koniecznością jej podłączenia do sieci dystrybucyjnych średniego napięcia. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie transformatora energetycznego do podnoszenia napięcia z niskiego na średnie. Jak wiadomo w produkcji prądu elektrycznego z paneli słonecznych niezbędne jest zastosowanie falowników zmiana napięcia z DC na AC.

Czytaj więcej
Trafo

Realizacja stacji transformatorowej dla fotowoltaiki - co warto wiedzieć

Data dodania: 20.04.2020r.

Każdy potencjalny Inwestor po przeliczeniu jakiej mocy planuje wykonać instalacje w pierwszej kolejności powinien udać się do lokalnego zakładu energetycznego celem otrzymania warunków przyłączeniowych. Może okazać, się, że jego zamierzona inwestycja musi zostać ograniczona do mniejsze mocy, jednak najczęściej energetyka przychyla się do danej mocy przyłączeniowej.

Czytaj więcej
Farma fotowoltaiczna

Stacje transformatorowe do farm fotowoltaicznych

Data dodania: 20.04.2020r.

Jak w przypadku każdej jednostki wytwórczej farmy fotowoltaiczne wymagają instalacji elektrycznej podłączającej ją do sieci elektroenergetycznej. Ze względu na małą moc jednostkową takich farm oraz fakt, że najczęściej zlokalizowane są one „w czystym polu”, integralnym elementem instalacji elektrycznej farm stały się wolnostojące stację transformatorowe w obudowie betonowej (w tym stację oferowane przez EG System). Ku temu jest kilka powodów...

Czytaj więcej
Trafo

Stacja transformatorowa na wynajem - czy to się opłaca?

Data dodania: 31.03.2020r.

Posiadanie stacji transformatorowej to z pewnością opłacalna inwestycja. Dlaczego? Przede wszystkim zapewnia spore oszczędności w opłatach za prąd. W zależności od zużycia i mocy energii, rachunki dystrybucyjne za prąd mogą być mniejsze nawet o przeszło połowę. Inwestycja w stację trafo to prosty sposób na optymalizację kosztów za energię elektryczną. Stacje transformatorowe są dostępne w sprzedaży oraz do wynajęcia. Czy stacja transformatorowa na wynajem to rozsądna decyzja? Podpowiemy!

Czytaj więcej
Szynoprzewody

Szynoprzewód jednofazowy czy trójfazowy? Podpowiadamy!

Data dodania: 31.03.2020r.

Szynoprzewody oświetleniowe od wielu sezonów cieszą się popularnością i nic nie wskazuje na to, że miałyby zniknąć z branży. Wręcz przeciwnie – z roku na rok zyskują coraz szersze grono sympatyków. Jeszcze do niedawna były zarezerwowane dla przestrzeni publicznych – głównie sklepów, dużych hal sportowych czy obiektów użyteczności publicznej. Dziś coraz częściej pojawiają się także w domach. Ich ascetyczny design i możliwość zamontowania rozmaitych...

Czytaj więcej
Trafo

Wykonanie instalacji uziemiającej wokół stacji transformatorowej kontenerowej

Data dodania: 20.03.2020r.

W jednym z poprzednich artykułów opisaliśmy wytyczne odnośnie prawidłowego posadowienia stacji, kolejną kluczową sprawą w przypadku montażu stacji jest wykonanie instalacji uziemiającej. Uziemienie stacji powinno być wykonane w opisanych krokach. EG System posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu realizacjach co gwarantuje, że prace zostaną zakończone z sukcesem i gwarancją jakości.

Czytaj więcej
Bateria kondensatora

Statyczne kompensatory mocy biernej

Data dodania: 13.03.2020r.

W polskim systemie elektroenergetycznym w roku 2018 za około 50% pobieranej mocy biernej odpowiedzialne są indywidualni odbiorcy (pozostałe 50% są po stronie samych sieci przesyłowych, w tym linii napowietrznych oraz transformatorów sieciowych). Ponieważ moc bierna nie wykonuje żadnej pracy, ograniczenie jej przesyłu jest zadaniem strategicznym dla Operatorów Systemów Przesyłowego oraz Dystrybucyjnego, które pozwala na...

Czytaj więcej
Trafo

Wymogi stawiane transformatorom elektroenergetycznym na podstawie rozporządzenia Komisji UE nr 548/2014

Data dodania: 13.03.2020r.

Głównym celem wprowadzenia rozporządzenie nr 548/2014, a także całej dyrektywy jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko wymienionych w niej grup produktów. Do produkcji transformatorów zużywa się znaczne ilości surowców takich jak miedź, aluminium (uzwojenia), żelazo (rdzeń) czy żywica (izolacja). Rozporządzenie to wymusza na producentach stosowania nowych technologii i rozwiązań projektowych w celu...

Czytaj więcej
Elektryk

Instalacja elektryczna w zakładach przemysłowych

Data dodania: 20.02.2020r.

Działalność bez przestojów każdego zakładu przemysłowego uzależniona jest od ciągłej dostawy energii elektrycznej. Stabilna instalacja elektryczna to podstawa prawidłowej pracy wszelkich składowych przemysłu. Jeśli zatem zależy Ci na bezpieczeństwie i niezakłóconej pracy Twojego zakładu, zainwestuj w profesjonalnie przygotowaną instalację elektryczną. Przy projektowaniu i montażu instalacji elektrycznej warto zainwestować w wysokiej jakości sprawdzone podzespoły, co z pewnością przełoży się na bezawaryjną pracę.

Czytaj więcej
Trafo

Budowa i dobór stacji trafo, co powinieneś wiedzieć?

Data dodania: 19.02.2020r.

Zastanawiasz się, czy w prowadzonej działalności warto postawić na stację transformatorową? A może już podjąłeś decyzję o zainwestowaniu w trafostację? W tym artykule tłumaczymy, z czym wiąże się budowa i dobór stacji trafo. Zacznijmy od zdefiniowania, co nazywamy stacją transformatorową. Jest to stacja elektroenergetyczna, której zadaniem jest rozdzielanie energii elektrycznej przy przy zróżnicowanych...

Czytaj więcej
Próżniowa impregnacja trafo

Próżniowa impregnacja uzwojeń transformatorów suchych żywicznych

Data dodania: 05.02.2020r.

Uzwojenie każdego transformatora (nie tylko suchego żywicznego) faktycznie jest niczym innym jak cewką, to znaczy obwodem elektrycznym wykonanym z materiału przewodzącego. Dlatego, jak i w każdym obwodzie elektrycznym, bardzo ważnym jest zabezpieczenie go przed zwarciem. Uzyskuje się powyższe za pomocą odizolowania materiału przewodzącego od środowiska zewnętrznego, które może mieć w sobie...

Czytaj więcej
Trafo

Informacje techniczne dotyczące kontroli za pomocą podczerwieni transformatorów suchych żywicznych

Data dodania: 27.01.2020r.

W poniższym artykule chcielibyśmy podać kilka prostych ale ważnych informacji, które pozwolą na lepsze rozumienie podczas obserwacji pracy transformatora suchego żywicznego oraz określenie czy transformator pracuje normalnie i czy wartości parametrów mieszczą się w spodziewanych granicach albo w przypadku konieczności wykonanie dodatkowych badań w celu uniknięcia wyłączeń transformatora...

Czytaj więcej
Oświetlenie

Szynoprzewody oświetleniowe - rozwiązania na rok 2020!

Data dodania: 27.01.2020r.

Jeszcze do niedawna szynoprzewody oświetleniowe brylowały w lokalach użytkowych – kawiarniach, restauracjach, biurach czy poczekalniach gabinetów lekarskich. Dziś coraz częściej są spotykane w domach i mieszkaniach. Różnorodność rozwiązań sprawia, że z łatwością można je dopasować do możliwości pomieszczenia i do oczekiwań jego użytkowników. Które z nich będą najmodniejsze w 2020 roku? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

Czytaj więcej
Transformator suchy żywiczny

Transformator - czym jest i jak działa?

Data dodania: 27.12.2019r.

Transformatory to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie prawidłowe działanie wszelkich urządzeń elektrycznych. Jak najprościej zdefiniować transformator? Jest to urządzenie określane mianem maszyny elektrycznej. Jej zadaniem jest umożliwienie zmiany napięcia przemiennego. Przy czym proces ten może odbywać się zarówno z napięcia wyższego na niższe, jak i na odwrót. Już wiemy, że celem transformatora jest zmiana właściwości przepływającego prądu.

Czytaj więcej
Instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna – to powinieneś wiedzieć!

Data dodania: 27.12.2019r.

Mogłoby się wydawać, że prąd jest potrzebny jedynie do tego, aby oświetlić pomieszczenia i zasilić podstawowe sprzęty domowe – pralkę, lodówkę czy czajnik. Tymczasem okazuje się, że brak energii elektrycznej oznacza coraz częściej brak klimatyzacji, ciepłej wody czy ogrzewania. W dwóch ostatnich przypadkach, nawet jeśli piece są zasilane innym rodzajem paliwa, to sterowniki odpowiedzialne do ich załączenia wymagają dopływu prądu. Z tego względu tak ważna jest skrupulatnie zaplanowana instalacja elektryczna w domu.

Czytaj więcej
Szynoprzewody oświetleniowe

Szynoprzewody oświetleniowe – jak wybrać najlepszą firmę?

Data dodania: 25.11.2019r.

Szynoprzewody oświetleniowe coraz częściej goszczą w aranżacjach. Doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza. Ciekawy design i funkcjonalność sprawia też, że są niezastąpione w lokalach użytkowych – biurach, hotelach, sklepach czy restauracjach. Mogą być też stosowane na dużych powierzchniach – w halach sportowych czy magazynach. Na co zwrócić uwagę, wybierając szynoprzewody oświetleniowe? Odpowiedzi na to i inne pytanie zamieszczamy poniżej.

Czytaj więcej
Zakład elektryczny

Moc przyłączeniowa na plac budowy – najważniejsze informacje

Data dodania: 25.11.2019r.

Trudno wyobrazić sobie budowę domu bez źródła prądu. Elektronarzędzia oraz wiele urządzeń wykorzystywanych w czasie prac budowlanych, jak chociażby betoniarka, wymaga dopływu energii elektrycznej. Dlatego tak ważne jest wystąpienie do zakładu energetycznego o zasilanie placu budowy. Jaka moc przyłączeniowa na plac budowy sprawdzi się najlepiej? Decydując się na przyłącze elektryczne na plac budowy, warto pamiętać o tym, że...

Czytaj więcej
Inwestycja

Szynoprzewody EG System zasilają najnowocześniejsze budynki na Świecie

Data dodania: 06.11.2019r.

W 2017 oraz 2018 roku mieliśmy przyjemność dostarczyć szynoprzewody na inwestycję Amagerværket w Kopenhadze. Konkretnie nasze szynoprzewody są używane w nowym budynku bloku BIO4. Jest to jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni na biomasę w Europie. Kopenhaga postawiła sobie na cel aby w 2025 roku być pierwszą stolicą na świecie neutralną pod względem emisji CO2. Projekt BIO4 jest kluczowym...

Czytaj więcej
Rozdzielnica SN

Przykładowe rozwiązanie sygnalizacji obecności napięcia w rozdzielnicy średniego napięcia

Data dodania: 06.11.2019r.

Rozdzielnicy średniego napięcia zarówno jak i każdy element systemu elektroenergetycznego muszą nie tylko spełniać swoją podstawową funkcję (rozdział energii elektrycznej), ale jednocześnie zapewniać maksymalne bezpieczeństwo pracy i obsługi. Jakiekolwiek prace związane z obsługą oraz czynnościami konserwacyjnymi w rozdzielnicach SN, które wymagają dostępu do części wewnętrznych rozdzielnicy...

Czytaj więcej
Transformator olejowy

Transformator - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem!

Data dodania: 21.10.2019r.

W Twojej działalności nadszedł właśnie czas na inwestycję w transformator? To zakup, którego należy dokonać w sposób przemyślany. W końcu nabyty sprzęt ma służyć długo, niezawodnie i optymalnie. Jeśli nie wiesz, jaki transformator będzie najlepszy do Twoich zastosowań, przyjrzyj się dostępnym wariantom i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych ze względu na zastosowanie, parametry oraz charakterystykę pracy modeli transformatorów.

Czytaj więcej
Mobilna stacja trafo

Wynajem stacji trafo – 7 największych zalet!

Data dodania: 21.10.2019r.

Lepiej kupić czy wynająć – oto pytanie, które stawiają sobie wszyscy ci, którzy w najbliższym czasie przewidują wykorzystanie stacji transformatorowych w swojej działalności. Przybliżamy zalety skorzystania z rozwiązania, jakim jest wynajęcie stacji transformatorowych. Sprawdź teraz 7 największych zalet wynajmowania stacji transformatorowej. Nasi specjaliści pomogą Tobie znaleźć najlepsze rozwiązanie, skontaktuj się z nami teraz.

Czytaj więcej
Stacja trafo – kupno czy wynajem? Co się bardziej opłaca?

Stacja trafo – kupno czy wynajem? Co się bardziej opłaca?

Data dodania: 30.09.2019r.

W dawnych czasach posiadanie rzeczy, mimo że nie zawsze uzasadnione, było wręcz powodem do dumy. Dziś to się zmienia, również na rynku elektroenergetycznym, gdzie nierzadko – ze względów czysto ekonomicznych – wynajem stacji trafo jest strzałem w dziesiątkę. Czy lepszą decyzją jest wynajem stacji trafo czy też jej zakup? Odpowiedź jest prosta – to zależy. Do czego potrzebujesz stacji trafo? To pierwsze pytanie, na jakie powinieneś odpowiedzieć.

Czytaj więcej
Coroczny profesjonalny przegląd transformatora suchego żywicznego w wykonaniu EG System

Coroczny profesjonalny przegląd transformatora

Data dodania: 19.09.2019r.

Wiele firm na rynku oferuje przeglądy urządzeń w bardzo niskich cenach, jest to jednak często oferta bardzo uboga i nierzadko sam przegląd robiony jest „na kartce”. Serwis EG System jest wyspecjalizowany w przeglądach transformatorów suchych żywicznych, cały przegląd obejmuje określone punkty opisane poniżej: - Sprawdzenie termorezystorów (np. PT100), - Sprawdzenie aparatury ochronnej od przeciążeń (np. T-154), - Sprawdzenie połączeń gwiazda/trójkąt i wyprowadzeń SN/nn...

Czytaj więcej
Wpływ wyższych harmonicznych na transformatory

Wpływ wyższych harmonicznych na transformatory

Data dodania: 10.09.2019r.

Wyższe harmoniczne – sinusoidalne składowe przemiennych prądów i napięć o częstotliwości oscylacji krotnej podstawowej częstotliwości systemu. Dla polskiego systemu przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej wartość podstawowej częstotliwości wynosi 50Hz, w takim przypadku harmoniczne będą prądy i napięcia oscylujące z częstotliwością 50·n (gdzie n=2,3…n). Głównym źródłem powstania wyższych harmonicznych są odbiory nieliniowe...

Czytaj więcej
Uzgodnienia układu pomiarowego – przepisy

Uzgodnienia układu pomiarowego – przepisy

Data dodania: 09.09.2019r.

Uzgodnienia dotyczące układu pomiarowego z dostawcą energii elektrycznej są niezbędne nie tylko w momencie wykonywania przyłączenia elektrycznego nowego, świeżo wybudowanego budynku do sieci, ale także w momencie jej modernizacji. O czym należy pamiętać? Zwykle większość prac nad układem pomiarowym nie może być wykonywana przez osoby postronne. Tylko fachowiec ma prawo do regulowania działania w kwestii systemu instalacji elektrycznej.

Czytaj więcej
Przebudowa i modernizacja rozdzielnicy – to musisz wiedzieć

Przebudowa i modernizacja rozdzielnicy – to musisz wiedzieć

Data dodania: 02.09.2019r.

Czasami zmiany w instalacji elektrycznej dotyczą na przykład rozdzielnicy elektrycznej. Wówczas należy wiedzieć, jak przebudowywać cały schemat oraz znać zasady rządzące sposobem modernizacji całej instalacji elektrycznej. Kiedy i w jaki sposób powinno się wykonywać prace z elektryką? Dlaczego należy zastanowić się nad tym, jak skonstruowana jest sieć elektryczna w budynku? Bo choć w przepisach nie ma dokładnie wyznaczonego terminu, po którym należy przeprowadzić remont...

Czytaj więcej
Montaż sieci transformatorowych – postaw na fachowców!

Montaż sieci transformatorowych – postaw na fachowców!

Data dodania: 02.09.2019r.

Stacja sieci transformatorowej powstała, by dostarczać odbiorcom końcowym zasilania prosto z sieci średniego napięcia. W związku z krajowymi przepisami i obowiązującymi sieciami energetycznymi, zwykle montuje się sieci transformatorowe o mocy 15 kV wraz z kompensacją lub też wraz z tzw. izolowanym punktem neutralnym. Warto zatem dowiedzieć się więcej, jak zapewnić sobie fachową instalację sieci transformatorowej. Pierwszym, ale najważniejszym kryterium przy wyborze fachowców montujących sieć transformatorową...

Czytaj więcej
Złącze średniego napięcia – dlaczego warto postawić na EG System?

Złącze średniego napięcia

Data dodania: 02.09.2019r.

Złącze elektryczne jest potrzebne do połączenia wspólnej energii z sieci elektrycznej z siecią odbiorcy indywidualnego. To specjalna „skrzynka”, w której prąd jest łączony z instalacją w sposób bezpieczny. Dzięki temu przepływa w odpowiedniej specyfikacji i zasila przyłączone budynki. Dlaczego warto postawić na jakość? Wybór właściwego złącza średniego napięcia jest bardzo ważny i ma istotny wpływ na funkcjonowanie sieci elektrycznej w budynku.

Czytaj więcej
Zwiększenie mocy przyłączeniowej – sprawdź, co musisz wiedzieć

Zwiększenie mocy przyłączeniowej – sprawdź, co musisz wiedzieć

Data dodania: 02.09.2019r.

Mówiąc wprost, moc przyłączeniowa jest mocą, którą dysponujesz w instalacji elektrycznej. Oznacza to pełną moc, która powinna wystarczyć dla wszystkich działających w budynku sprzętów elektrycznych. Czasami jednak jest jej za mało. Wówczas trzeba wystąpić o zwiększenie mocy przyłączeniowej. Jak to zrobić, kiedy i za ile? Dlaczego przyłącze elektryczne i jego właściwa moc są tak ważne? Przy zbyt małej mocy instalacja będzie wybijała korki.

Czytaj więcej
Zabezpieczenia w polu transformatorowym rozdzielnic średniego napięcia

Zabezpieczenia w polu transformatorowym rozdzielnic

Data dodania: 27.08.2019r.

Pole transformatorowe w rozdzielnicy średniego napięcia (SN) jest polem odpływowym z którego zasilana jest strona SN transformatora. Jego zadaniem jest: - umożliwienie ręcznego i/lub zdalnego sterowania zasilaniem transformatora, - zabezpieczenie transformatora od skutków niepożądanych zjawisk (różnego rodzaju zwarcia, przeciążenia itd.). Rodzaj stosowanego zabezpieczenia w polu zależy od rodzaju aparatu łączeniowego zainstalowanego w tym polu oraz wymagań Klienta i/lub Zakładu Energetycznego.

Czytaj więcej
Dobór wentylacji w transformatorach suchych żywicznych

Dobór wentylacji w transformatorach suchych żywicznych

Data dodania: 27.08.2019r.

Odpowiednia wentylacja w transformatorach suchych żywicznych jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na prawidłową pracę tych urządzeń. Należy pamiętać, że transformatory są projektowane dla temperatury otoczenia nie przekraczającej 40 stopni Celsjusza dla znamionowych parametrów urządzenia. Aby uniknąć przegrzania, które może niekorzystnie wpływać na jego działanie, energia cieplna (ciepło) wytwarzane przez transformator podczas pracy powinno być odpowiednio rozpraszane.

Czytaj więcej
Rozdzielnice SN a bezpieczeństwo personelu

Rozdzielnice SN a bezpieczeństwo personelu

Data dodania: 31.07.2019r.

Dla producenta w każdym urządzeniu elektrycznym najważniejsze jest bezpieczeństwo osób obsługujących dany produkt. Jak wiadomo, urządzenia SN są bardzo niebezpieczne- jak mawiał pewien słynny elektryk z Torunia: „…Elektryk jest jak saper- raz się myli, a jak się pomyli, to tylko popiół po nim zostaje i nic więcej”. Dlatego właśnie inżynierowie Contactplasmy bardzo cenią sobie bezpieczeństwo swojego personelu.

Czytaj więcej
Warunki środowiskowe uwzględniane w transformatorach suchych żywicznych

Warunki środowiskowe uwzględniane w transformatorach suchych

Data dodania: 31.07.2019r.

Warunki środowiskowe, które są uwzględniane przy produkcji transformatorów suchych żywicznych są klasyfikowane według wilgotności, kondensacji, zanieczyszczenia i otoczenia temperatura. Czynniki te są kluczowe nie tylko podczas pracy transformatora, ale także podczas jego przechowywania przed instalacją. Nasze transformatory są zbudowane zgodnie z następującymi normami środowiskowymi: Klasa środowiskowa E3...

Czytaj więcej
Ogólny opis stosowanych obecnie cieczy elektroizolacyjnych w transformatorach olejowych dystrybucyjnych

Ogólny opis cieczy elektroizolacyjnych w transformatorach

Data dodania: 31.07.2019r.

W transformatorach olejowych, jak to wynika z nazwy podstawowym rodzajem stosowanych cieczy elektroizolacyjnych jest olej transformatorowy. W transformatorach jest on nie tylko środkiem dielektrycznym, a również środkiem chłodniczym (przenosi on ciepło wydzielane przez części robocze transformatora do kadzi), środkiem ułatwiającym gaszenie łuku elektrycznego oraz środkiem nasycającym izolacje papierowe. Istnieje kilka podstawowych parametrów olejów transformatorowych...

Czytaj więcej
Szynoprzewody - jakość i precyzja wykonania

Szynoprzewody - jakość i precyzja wykonania

Data dodania: 31.07.2019r.

EG System to wysoka jakość i precyzja. Na zdjęciu przedstawiony jest element szynoprzewodu z naklejką, na której są zamieszczone podstawowe parametry techniczne oraz nr. katalogowy i oznaczenie konkretnej części. Wszystkie informacje na temat szynoprzewodów są również przedstawione w naszych katalogach. Prezentując najwyższą jakość nie ukrywamy żadnych istotnych parametrów, aby wybór okazał się oczywisty i trafiony, jednakże rozumiemy, że mogą pojawić się wątpliwości przy wyborze sprzętu.

Czytaj więcej
Najwyższa jakość transformatorów - Proces produkcji w fabryce Elettromeccanica Piossasco

Transformatory suche - produkcja w fabryce w Piossasco

Data dodania: 31.07.2019r.

Dlaczego nasze produkty są tak doskonałe? Zdjęcie przedstawia urządzenie do impregnacji próżniowej. Dzięki temu narzędziu, nasze transformatory są niezawodne w swojej pracy. Dbamy, aby produkty oferowane przez EG Sytem były wykonane z jak największą precyzją. Obserwuj naszą stronę, aby być na bieżąco. Proces nawijania uzwojeń podczas wytwarzania transformatorów suchych żywicznych to bardzo skomplikowany proces.

Czytaj więcej
Montaż szynoprzewodów – dlaczego warto wybrać EG System?

Montaż szynoprzewodów – dlaczego warto wybrać EG System?

Data dodania: 30.07.2019r.

Szynoprzewody to nowoczesne rozwiązanie, które pod wieloma względami przewyższa możliwości zwykłych przewodów. Od kilkudziesięciu lat stosowane w wielu gałęziach przemysłu, a od niedawna również w domach i mieszkaniach (jako funkcjonalny i ozdobny element oświetlenia). EG System oferuje wiele rodzajów szynoprzewodów, jak również profesjonalny ich montaż.

Czytaj więcej
Transformator – 7 faktów, które powinieneś znać!

Transformator – 7 faktów, które powinieneś znać!

Data dodania: 30.07.2019r.

Idea działania tego urządzenia znana jest już od prawie 200 lat. W latach rewolucji przemysłowej wiele mądrych głów poczyniło mnóstwo doniosłych obserwacji, a zjawisko indukcji elektromagnetycznej – czyli podstawę działania transformatora – zaobserwował jako pierwszy angielski fizyk i chemik, Michael Faraday. Tak, ten sam Faraday, którego dziś miliony osób znają dzięki klatce Faradaya!

Czytaj więcej
Skorzystaj z naszej specjalnej oferty na rozdzielnice SN i odbierz Voucher na wakacje

Rozdzielnice SN - specjalna oferta!

Data dodania: 16.07.2019r.

Skorzystaj z naszej specjalnej oferty na rozdzielnice SN i odbierz Voucher na wakacje. Gwarantujemy: • Konkurencyjną cenę • Najwyższą jakość • Pełne wsparcie działu technicznego • Bezpłatną asystę lub montaż przez serwis EG System. Zamów rozdzielnice SN o wartości powyżej 50000 zł i odbierz voucher 3000 zł na swoje niezapomniane wakacje. Oferta specjalna na Vouchery ważna do 31.08.2019 lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj więcej
Elettromeccanica Piossasco - Producent transformatorów

Elettromeccanica Piossasco - Producent transformatorów

Data dodania: 04.07.2019r.

Zaczynając od 1962 roku firma Elettromeccanica Piossasco s.r.l. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji transformatorów średniego i niskiego napięcia w wersji olejowej i suchej żywicznej. Korzystając z doświadczenia firmy Elettromeccanica Piossasco jej filia pod nazwą EL.PI. CAST-RESIN projektuje oraz produkuje transformatory suche żywiczne o szerokim zakresie parametrów i mocy znamionowej od 50 kVA do 5000 kVA, dążąc do...

Czytaj więcej
Transformatory suche żywiczne produkcji Elettromeccanica Piossasco

Transformatory suche żywiczne produkcji Elettromeccanica Piossasco

Data dodania: 04.07.2019r.

Firma prowadzi swoją działalność w sektorze maszyn elektrycznych od roku 1962. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z nieustanną pracą badawczą i rozwojem produktu oraz adaptacją do potrzeb Klientów na całym świecie pozwala na produkcję transformatorów o wysokim poziome parametrów technicznych, niezawodności oraz żywotności. Do produkcji rdzeni naszych transformatorów wykorzystujemy...

Czytaj więcej
Serwis stacji kontenerowych - dlaczego jest tak ważny

Serwis stacji kontenerowych - dlaczego jest tak ważny

Data dodania: 27.06.2019r.

Stacja transformatorowa musi pracować bez przerw. Każda awaria czy przestój oznaczają stratę. Aby stacja kontenerowa pracowała stabilnie, konieczny jest jej serwis. Naprawa uszkodzonej stacji jest jak gaszenie pożaru: oznacza długą przerwę w działaniu i wysokie koszty. A profesjonalna usługa serwisowa gwarancja niezawodności bez przestojów i przy minimalnych nakładach finansowych. W tym artykule przypominamy, dlaczego serwis stacji kontenerowych jest ważny.

Czytaj więcej
Szynoprzewody w instalacjach - solidne i elastyczne

Szynoprzewody w instalacjach - solidne i elastyczne

Data dodania: 27.06.2019r.

Zastosowanie szynoprzewodów w instalacjach elektrycznych wciąż rośnie. Pojawienie się tego rodzaju przewodów stało się dowodem ich skuteczności i przewagi nad innymi rodzajami instalacji w wielu sytuacjach. Ze względu na ich specyficzne zastosowanie od szynoprzewodów wymaga się – oprócz ich użyteczności – aby były solidne i elastyczne. Szczególny rodzaj przewodu elektrycznego, który cechuje się budową szynową to właśnie szynoprzewód. Jest on ...

Czytaj więcej
Stacja transformatorowa - dlaczego warto postawić na EG System?

Stacja transformatorowa - dlaczego warto postawić na EG System?

Data dodania: 27.06.2019r.

Stacja transformatorowa to zazwyczaj ostatnie ogniwo służące dostarczaniu energii elektrycznej do gniazdka i włącznika. Jest ona niezbędnym elementem sieci elektroenergetycznej. I choć jej wielkość, rodzaj obudowy czy sposób obsługi mogą być różne, to łączy je jedno: warto podjąć temat ich stworzenia czy wypożyczenia z firmą mającą doskonale przygotowaną kadrę, wszystkie konieczne i aktualne certyfikaty oraz oferującą kompletny pakiet usług.

Czytaj więcej
Szynoprzewody oświetleniowe – dlaczego akurat EG System?

Szynoprzewody oświetleniowe – dlaczego akurat EG System?

Data dodania: 19.06.2019r.

Nowoczesne i funkcjonalne biura albo powierzchnie handlowe i wystawiennicze, jak też designerskie wnętrza domów i apartamentów wymagają oświetlenia o odpowiedniej mocy i barwie, ale także mającego w sobie styl i pasującego do współczesnego nurtu w aranżacji wnętrz. Dlatego szynoprzewody oświetleniowe są tak odpowiednim rozwiązaniem kwestii światła. Stworzenie nowoczesnego systemu oświetleniowego nie jest skomplikowane - wystarczy zaufać ekspertom z EG System.

Czytaj więcej
Próby i badania rutynowe transformatorów suchych żywicznych

Próby i badania rutynowe transformatorów suchych żywicznych

Data dodania: 17.06.2019r.

Po wyprodukowaniu każdy transformator suchy żywiczny EG-CR-T przechodzi przez próby i badania mające na celu potwierdzenia zgodności jego parametrów techniczny z obowiązującymi normami oraz wymaganiami Zamawiającego. Próby, wykonanie których dla każdego nowo-wyprodukowanego transformatora jest wymagane przez normy, zwane są rutynowymi. Zakres prób rutynowych jest ściśle określony przez normę IEC 60076-1 punkt 10.1.1. Szczegółowe wymagania dotyczące warunków i sposobów...

Czytaj więcej
Analiza gazu SF6 jako środka izolacyjnego w aparatach SN

Analiza gazu SF6 jako środka izolacyjnego w aparatach SN

Data dodania: 17.06.2019r.

Sześciofluorek siarki (SF6) jest bezbarwnym, bezwonnym i niepalnym gazem o gęstości większej niż powietrze. Dodatkowo w stanie normalnym jest on całkowicie nietoksyczny dla ludzi i zwierząt, a szkodliwe substancje (takie jak np. SF4 - tetrafluorek siarki) pojawiają się na skutek oddziaływania łuku elektrycznego. Występowanie rozkładu molekularnego podczas działania łuku elektrycznego oraz powstanie pochodzących z tego rozkładu substancji toksycznych jest procesem odwracalnym.

Czytaj więcej
Szynoprzewody must have w sektorze Automotive

Szynoprzewody "must have" w sektorze Automotive

Data dodania: 14.06.2019r.

Obecnie w każdym sektorze przemysłowym wykorzystuje się szynoprzewody jako główne urządzenie do dystrybucji i transmisji energii. Jednak to w sektorze Automotive urodził się koncept szynoprzewodów i to właśnie w tym sektorze urządzenia te są priorytetowymi instalacjami. Co wpłynęło na to, że to właśnie systemy szynoprzewodów (między innymi EG-BX-E, EG-BS, EG-MB, EG-BL-P) są tak chętnie wykorzystywane przez sektor samochodowy?

Czytaj więcej
Szynoprzewody a mosty szynowe – jaka jest różnica?

Szynoprzewody a mosty szynowe – jaka jest różnica?

Data dodania: 14.05.2019r.

W zależności od tego, co chcesz połączyć i w jakim celu, możesz użyć szynoprzewodu albo mostu szynowego. Jakie są podstawowe różnice między nimi? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu. Czym są szynoprzewody? Najprościej rzecz ujmując, szynoprzewody to sztywny przewód elektryczny. Ale żeby było precyzyjniej, to przyda się kilka dodatkowych informacji. Przewód elektryczny to element przewodzący prąd. Szynoprzewód służy do tego samego, jednakże ze względu na szczególne zastosowanie nie jest luźnym, giętkim drutem.

Czytaj więcej
Transformatory – to powinieneś o nich wiedzieć

Transformatory – to powinieneś o nich wiedzieć

Data dodania: 14.05.2019r.

Idea działania transformatorów jest znana od dziesięcioleci. Dziś są wszechobecne i istnienie znanej nam cywilizacji wydaje się bez nich niemożliwe. Ale czym tak naprawdę są transformatory i jaką pełnią funkcję? Tutaj poznasz kilka przydatnych informacji. Jak wyglądają transformatory? Zanim poznasz odpowiedź, to wyobraź sobie ogromną elektrownię z jej dymiącymi kominami i parującą wodą z chłodni, gdzie wytwarzany jest prąd elektryczny o potężnej mocy.

Czytaj więcej
Transformatory suche żywiczne w stacjach transformatorowych kontenerowych zewnętrznych

Transformatory suche żywiczne w stacjach transformatorowych

Data dodania: 25.04.2019r.

Coraz powszechniejszym staje się zastosowanie stacji kontenerowych zewnętrznych do zasilania budynków. Daje to możliwość zaoszczędzenia miejsca w budynku/hali i jest skuteczną alternatywą stacji wewnętrznych, równocześnie największym problemem w projektowaniu usytuowania takiej stacji staje się miejsce jej posadowienia. Działki budowlane coraz częściej wykorzystane są do maksimum możliwości, również koszt kabli zwiększa się z roku na rok.

Czytaj więcej
Stacja transformatorowa – trzy największe atrybuty

Stacja transformatorowa – trzy największe atrybuty

Data dodania: 31.03.2019r.

Stacje transformatorowe inaczej stacje elektroenergetyczne wykorzystywane są do rozdzielenia energii elektrycznej przy zachowaniu różnych poziomów napięć. Odpowiadają one za właściwe rozprowadzenie energii elektrycznej do obiektów różnego rodzaju. Stacja transformatorowa odpowiada przede wszystkim za doprowadzenie odpowiedniego poziomu napięcia energii elektrycznej do obiektów budowlanych. Szerokie i powszechne zastosowanie stacji praktycznie w każdej branży przemysłowej.

Czytaj więcej
Szynoprzewody-niezbędne w obiektach handlowych

Szynoprzewody-niezbędne w obiektach handlowych

Data dodania: 31.03.2019r.

Instalacje elektryczne muszą odpowiadać wielu potrzebom zarówno użytkowym i jednocześnie zostawać rozwiązaniem estetycznym. Szybkie i funkcjonalne instalacje, to rozwiązania, które cieszą się największą popularnością. Szynoprzewody to niezwykle skuteczny sposób umożliwiający dostawę energii elektrycznej do wszystkich odbiorników. Znajdują one zastosowanie praktycznie w każdym obiekcie bez różnicy na jego przeznaczenie.

Czytaj więcej
Rezystancja zestykowa - istotny parametr wpływający na konstrukcję bloku łączeniowego w szynoprzewodach kanapkowych

Rezystancja zestykowa w szynoprzewodach kanapkowych

Data dodania: 16.03.2019r.

Rezystancja zestykowa to podstawowy parametr zestyku, decyduje o jego obciążalności prądowej zwarciowej oraz ciągłej, a przez to i całego toru wielko-prądowego. Rezystancję zestykową można przedstawić jako rezystancję złożoną z trzech składników. Rezystancję materiału połączonych styków Rl, którą można traktować jako lity zespół styków, Rezystancję Rpl związanej z mikrostrukturą powierzchni styczności, zwaną rezystancją kształtu (przewężenia) przekroju dla przepływającego prądu.

Czytaj więcej
Szynoprzewody dla przemysłu

Szynoprzewody dla przemysłu

Data dodania: 28.02.2019r.

Szynoprzewód współcześnie jest najbardziej efektywnym sposobem dostarczania energii elektrycznej dla urządzeń wykorzystywanych w szeroko pojętym przemyśle. Instalacje elektryczne wykorzystujące szyny prądowe wyróżniają się niezawodnością oraz wysoką trwałością. Ponadto duża elastyczność szynoprzewodów, umożliwia łatwą i szybką modyfikację instalacji, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Duża wytrzymałość i trwałość to tylko jedna z wielu zalet instalacji szynoprzewodowej.

Czytaj więcej
Stacja transformatorowa a bezpieczeństwo użytkowania

Stacja transformatorowa a bezpieczeństwo użytkowania

Data dodania: 28.02.2019r.

Stacje transformatorowe są odpowiedzialne za dystrybucję energii elektrycznej na dużych odległościach. Przy ich wykorzystaniu istnieje możliwość rozdzielenia energii przy różnych poziomach napięć. Wszystkie prace związane z prądem niosą za sobą ryzyko wystąpienia możliwych zagrożeń dla zdrowia i życia. Niezwykle ważne jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa użytkowania dla osób obsługujących stacje. Nie zawsze istnieje możliwość zamontowania stacji w miejscach niezabudowanych.

Czytaj więcej
Transformatory – gwarancja bezpieczeństwa energetycznego

Transformatory – gwarancja bezpieczeństwa energetycznego

Data dodania: 28.02.2019r.

Transformatory wykorzystuje się w sieciach elektrycznych do zmiany napięć o innych wartościach, zachowując jednocześnie ciągłość przepływu. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu przy zastosowaniu różnych metod konstrukcyjnych. Zasada działania dla wszystkich transformatorów jest taka sama, a ich główną rolą jest zapewnienie trwałego i bezpiecznego zasilania dla obiektów. Transformatory dla gospodarki.

Czytaj więcej
Szynoprzewody na miarę współczesnych projektów instalacyjnych

Szynoprzewody na miarę współczesnych projektów instalacyjnych

Data dodania: 28.02.2019r.

Szynoprzewody współcześnie zyskują coraz większą popularność. A wszystko to za sprawą znacznie łatwiejszego i mniej czasochłonnego montażu. To ważny czynnik w przypadku dużych powierzchni wystawienniczych, biurowych lub handlowych. Instalacja elektryczna wykonana przy wykorzystaniu szynoprzewodów jest bardzo elastyczna, co daje nieograniczone możliwości tworzenia nowoczesnych projektów. Szynoprzewody wyróżniają się przede wszystkim wysoką trwałością struktury.

Czytaj więcej
Pierwszy szynoprzewód w Europie

Pierwszy szynoprzewód w Europie

Data dodania: 08.02.2019r.

Obecnie szynoprzewody są powszechnie używanymi urządzeniami w przemyśle jak i w budynkach użyteczności publicznej, mało kto zastanawia się jednak jak szynoprzewody trafiły na rynek europejski. Historia szynoprzewodów w Europie sięga czasów II Wojny Światowej, w roku 1942 włoski innowator Biagio Pogliano po pobycie w USA i zobaczeniu jak dystrybuuje się energię elektryczną w przemyśle automotive, postanowił, że przeniesie ten system na rynek europejski.

Czytaj więcej
Rozdzielnice SN w izolacji SF6 oraz powietrznej

Rozdzielnice SN w izolacji SF6 oraz powietrznej

Data dodania: 31.01.2019r.

Rozdzielnice średniego napięcia SN wchodzą w skład sieci elektrycznej, stanowiąc bardzo ważne urządzenie. Odpowiadają one za właściwy przepływ energii elektrycznej do określonych obiektów. Rozdzielnica składa się z szeregu aparatów i podzespołów. Rozdzielnice w izolacji stałopowietrznej to najbardziej powszechny rodzaj rozdzielnic średniego napięcia. W takim urządzeniu powietrze atmosferyczne pełni rolę izolacji między częściami czynnymi.

Czytaj więcej
Małogabarytowe stacje transformatorowe

Małogabarytowe stacje transformatorowe

Data dodania: 30.01.2019r.

Stacje transformatorowe dostarczają energię elektryczną rozdzielając ją na różne poziomy napięć zasilając różnego rodzaju obiekty. Zapewniają stabilną i niezakłóconą dostawę zasilania z sieci średniego napięcia do odbiorców końcowych. Na rynku energetycznym funkcjonuje kilka rodzajów stacji różniących się od siebie między innymi sposobem dostępu czy rodzajem obudowy. Stacje małogabarytowe jak sama nazwa wskazuje są mniejszych rozmiarów, przez co można je łatwiej dopasować do oczekiwań klientów.

Czytaj więcej
Szynoprzewody z powodzeniem zastąpią kable

Szynoprzewody z powodzeniem zastąpią kable

Data dodania: 29.01.2019r.

Szynoprzewody umożliwiają zasilanie urządzeń o różnej mocy. Znajdują zastosowanie w różnego rodzaju obiektach zapewniając właściwą niezawodność zasilania. Istotną zaletą szynoprzewodów jest zachowanie estetycznego wyglądu instalacji oraz łatwość projektowania. Sam montaż jest znacznie szybszy niż w przypadku zwykłych kabli a prowadzenie zajmuje mniej miejsca. Funkcjonalna instalacja szynoprzewodowa potrzebuje dobrego projektu oraz właściwego montażu. Tylko wtedy odpowie na wszystkie...

Czytaj więcej
Dostarczyliśmy już ponad 500 transformatorów w Polsce

Dostarczyliśmy już ponad 500 transformatorów w Polsce

Data dodania: 28.01.2019r.

Transformatory i szereg urządzeń wchodzących w skład kompletnej instalacji silnoprądowej to sprawny i bezpieczny schemat odpowiadający za dostarczanie energii elektrycznej. Wykorzystanie nowoczesnych technologii i niezawodnych komponentów połączonych z doświadczeniem i wiedzą, pozwalają nam oferować rozwiązania dopasowane do różnych potrzeb inwestorów. Dostarczone urządzenia dystrybuujące energię pracują na różnego rodzaju projektach inwestycyjnych.

Czytaj więcej
Wynajem stacji transformatorowej – zasilenie awaryjne

Wynajem stacji transformatorowej – zasilenie awaryjne

Data dodania: 03.01.2019r.

Stacje transformatorowe stanowią odpowiedź na wciąż rosnące wymagania wobec potrzeby zasilania energetycznego różnego rodzaju obiektów. Stabilny i niezakłócony przesył energii elektrycznej to pewne bezpieczeństwo i gwarancja nieprzerwanej pracy każdego urządzenia. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu mobilnej stacji transformatorowej. Zasilanie awaryjne to nic innego jak rezerwowe źródło energii elektrycznej. Niezbędne do utrzymania napięcia przez dłuższy czas.

Czytaj więcej
Zastosowanie stacji transformatorowych – oszczędność w kosztach energii elektrycznej

Zastosowanie stacji transformatorowych

Data dodania: 03.01.2019r.

Stacje transformatorowe umożliwiają przesyłanie zasilania z sieci średniego napięcia do końcowych odbiorców. Stabilna i niezakłócona dostawa energii niezbędnej dla funkcjonowania każdego obiektu jest możliwa przy wykorzystaniu stacji transformatorowych. Wykorzystanie stacji transformatorowych to nie tylko bezpieczeństwo stałego zasilania elektrycznego. To przede wszystkim możliwość relatywnego obniżenia kosztów poboru energii elektrycznej.

Czytaj więcej
Czy warto wynająć stacje transformatorową?

Czy warto wynająć stacje transformatorową?

Data dodania: 27.11.2018r.

Stacja transformatorowa, elektroenergetyczna umożliwia rozdzielenie energii elektrycznej, która zostaje wykorzystana do zasilania różnego rodzaju urządzeń. Sama stacja składa się z transformatora, rozdzielnic średniego i niskiego napięcia. Opcjonalnie stacje mogą być wyposażone w baterie kondensatorów, zasilacze awaryjne lub tablice pomiarowe w zależności od konstrukcji stacji. Wykorzystanie mobilnej stacji transformatorowej niesie ze sobą wiele udogodnień.

Czytaj więcej
Kompleksowe usługi elektryczne w najwyższej jakości

Kompleksowe usługi elektryczne w najwyższej jakości

Data dodania: 27.11.2018r.

Kompleksowe usługi elektryczne to szereg czynności usprawniających działanie instalacji i urządzeń elektrycznych. Instalacje i podłączenia muszą być niezawodne, bezpieczne oraz odpowiadać wszystkim wymaganym przepisom. Współczesne rozwiązania wymagają certyfikacji, która stanowi gwarancję potwierdzoną przez producentów komponentów elektrycznych. Wysoka, jakość oraz parametry techniczne uzupełnione o prawidłowy montaż, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie sieci elektrycznej.

Czytaj więcej
Uzgodnienia z zakładem energetycznym

Uzgodnienia z zakładem energetycznym

Data dodania: 27.11.2018r.

Przygotowanie projektu przyłącza energetycznego wymusza uzyskanie warunków przyłączenia od Zakładu Energetycznego. Zawarcie umowy o przyłączenie jest niezbędną podstawą do rozpoczęcia pracy nad projektem budowlano montażowym. Sama procedura rozpoczyna się w momencie złożenia wniosku o określenie warunków przyłączenia. Wniosek składa się z szeregu podstawowych informacji takich jak: dane identyfikacyjne, wskazanie obiektu do przyłączenia oraz zapotrzebowanie na moc energii elektrycznej.

Czytaj więcej
Szynoprzewody i ich istotna rola w przemyśle

Szynoprzewody i ich istotna rola w przemyśle

Data dodania: 24.10.2018r.

Szynoprzewody pomimo wielu zalet z szerokim zastosowaniem oraz uniwersalnością na czele stanowią coraz większy powód do dyskusji ekspertów na temat ich rzeczywistej przydatności. Zdania są podzielone, a najczęstszą przyczynę sporu stanowi komfort oraz bezpieczeństwo ich stosowania. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy wady oraz zalety szyn prądowych z uwzględnieniem ich roli w przemyśle. Z biegiem dekad stały się one nieodłącznym elementem rynku elektroinstalacyjnego... Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Szynoprzewody – najważniejsze informacje

Szynoprzewody – najważniejsze informacje

Data dodania: 24.10.2018r.

Szynoprzewody zwane również szynami prądowymi stanowią elementy przewodzące energię elektryczną, a zatem są jednym z ogniw sieci elektrycznej. Czym charakteryzuje się tego rodzaju konstrukcja? Jakie zastosowanie znajdują szynoprzewody? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście. Szyny prądowe są zdecydowanie najpopularniejszych i najczęściej stosowanym rodzajem przewodów sztywnych. Charakteryzują się sporą wielkością – standardowy szynoprzewód...

Czytaj więcej
Wszystko co warto wiedzieć o rozdzielnicach

Wszystko co warto wiedzieć o rozdzielnicach

Data dodania: 24.10.2018r.

Rozdzielnica elektryczna to bardzo ważne urządzenie – jeden z kluczowych elementów sieci elektrycznej zbudowanej z wielu podzespołów. Sprawne działanie rozdzielnicy gwarantuje obecność prądu w danym obiekcie oraz w wielu przypadkach – poza obiektem. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć działanie tytułowego urządzenia w sposób przystępny. Jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie rozdzielnica elektryczna stanowi kluczowe ogniwo sieci elektrycznej.

Czytaj więcej
Transformatory – co warto o nich wiedzieć?

Transformatory – co warto o nich wiedzieć?

Data dodania: 24.10.2018r.

„Transformare” – z łaciny jest to czynność przekształcania i w zasadzie w tym słowie tkwi cała idea funkcjonowania współczesnych transformatorów. Zanim jednak przejdziemy do pełnego zdefiniowania tytułowego urządzenia warto skupić się nie tylko na ogólnym przeznaczeniu transformatorów, ale także na ich rodzajach. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy w jaki sposób funkcjonują transformatory, jakie mają zastosowanie oraz na jakie warianty się dzielą. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Montaż stacji transformatorowej

Montaż stacji transformatorowej

Data dodania: 07.08.2018r.

Na stację transformatorową składa się zespół urządzeń, które tworzą i rozdzielają energię elektryczną. Znajdując się w jednym pomieszczeniu lub na wspólnej konstrukcji, uzupełnione o inne pomocnicze urządzenia, tworzą całość. Transformatory znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba dopasowania parametrów zasilania do parametrów odbiornika. Transformatory umożliwiają przesyłanie energii elektrycznej na dużych odległościach.

Czytaj więcej
Transformatory - pełen zakres usług

Transformatory - pełen zakres usług

Data dodania: 07.08.2018r.

Stacje transformatorowe tworzą zespoły urządzeń przy pomocy, których dochodzi do rozdzielenia energii elektrycznej z różnymi poziomami napięcia. Transformatory i stacje są odpowiedzialne za całą dystrybucję energii elektrycznej w kraju, dlatego też ich poprawne funkcjonowanie jest bardzo ważne. By transformatory działały bez zarzutu, prędzej czy później niezbędne stanie się przeprowadzenie modernizacji całego układu. Zanim jednak dochodzi do realizacji unowocześnień, ustalane są wcześniej...

Czytaj więcej
Montaż transformatorów

Montaż transformatorów

Data dodania: 07.08.2018r.

Niezawodność pracy transformatora jest ściśle związana z poprawnie przeprowadzonymi pracami montażowymi. Niezależnie od rodzaju wybranego transformatora, proces montażowy w podstawowym zakresie wygląda podobnie. Prace związane z samym montażem oraz przeprowadzeniem szeregu niezbędnych testów, wykonuje się z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm. Pełny zakres montażowy z uwzględnieniem wymaganych zasad, stanowi gwarancję efektywności...

Czytaj więcej
Montaż szynoprzewodów

Montaż szynoprzewodów

Data dodania: 07.08.2018r.

Szynoprzewody współcześnie stanowią najbardziej skuteczną metodę dostarczania energii elektrycznej do odbiorników. Coraz częściej wybierane przez obiekty handlowe, przemysłowe oraz powierzchnie biurowe. Instalacje elektryczne wykorzystujące szynoprzewody są niezawodne i bardzo trwałe a do tego bezpieczne. Ponadto, umożliwiają łatwy sposób przekształcania całej instalacji przy zachowaniu walorów estetycznych. Zanim będzie można przystąpić do budowy instalacji...

Czytaj więcej
Przeglądy okresowe instalacji elektrycznych

Przeglądy okresowe instalacji elektrycznych

Data dodania: 07.08.2018r.

Przeprowadzanie przeglądów okresowych instalacji elektrycznych i energetycznych stanowi obowiązek nałożony na właścicieli budynków. Muszą się one odbywać nie rzadziej niż raz na 5 lat, w niektórych przypadkach raz w roku, co wskazuje ustawa o prawie budowlanym. Sprawdzenie stanu technicznego oraz w dalszej kolejności przydatności budynku do eksploatacji, stanowi podstawowy cel kontroli. Do przeprowadzania przeglądów konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień.

Czytaj więcej
Optymalizacja szybkości montażu szynoprzewodów

Optymalizacja szybkości montażu szynoprzewodów

Data dodania: 01.08.2018r.

Szynoprzewody określane inaczej, jako szyny zbiorcze, powstały w celu poprawienia jakości systemów przesyłających energię elektryczną. Zastosowanie szczególnie dedykowane dla obiektów przemysłowych, dające możliwość zasilania wielu urządzeń przy wykorzystaniu przewodzenia jednej linii. Zastosowanie rozwiązania jakie stanowią szynoprzewody to współczesna alternatywa dla tradycyjnych instalacji elektrycznych. Nowoczesne systemy szyn zbiorczych to wciąż rozwijająca się branża...

Czytaj więcej
Szynoprzewody a kable zalety i korzyści

Szynoprzewody a kable zalety i korzyści

Data dodania: 01.08.2018r.

Szynoprzewody stanowią współczesną odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby związane z dostarczaniem energii elektrycznej. Element umożliwiający przewodzenie prądu elektrycznego zasilającego urządzenia jedno i trójfazowe przy wykorzystaniu tylko jednej linii. Coraz częściej znajdują zastosowanie w obiektach przemysłowych ze względu na szeroki zakres zastosowań, jak również łatwość zachowania estetycznego wyglądu instalacji.

Czytaj więcej
Transformatory olejowe i suche żywiczne

Transformatory olejowe i suche żywiczne

Data dodania: 20.02.2018r.

Podstawową różnicą transformatora żywicznego i olejowego jest sposób chłodzenia. Transformatory suche żywiczne chłodzone są powietrzem (naturalne chłodzenie powietrzem lub chłodzenie powietrzem z wymuszonym obiegiem w przypadku obsługi większych mocy). Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie warunkiem w specyfikacji jest mała masa urządzenia oraz zwiększone normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Czytaj więcej
Dział Handlowy - Sprzedaż EG System

Podsumowanie 2017 roku w EG System

Data dodania: 10.01.2018r.

Początek nowego roku to tradycyjnie czas podsumowań. Nie ma co ukrywać, że najprzyjemniej robi się zestawienia i przeglądy, kiedy możemy się pochwalić czymś znaczącym. 2017 rok był dla naszej firmy niezwykle udany. Nowe, zrealizowane inwestycje, podtrzymanie pozytywnych relacji z dotychczasowymi partnerami i intensywny rozwój naszych sklepów. Pozwala nam to na coraz bardziej ambitne plany. Zapraszamy na krótkie podsumowanie 2017 roku i zarys strategii na 2018 rok.

Czytaj więcej
Życzenia świąteczne od EG System

Życzenia świąteczne od EG System

Data dodania: 23.12.2017r.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy Państwu tradycyjnie zdrowia i szczęścia. Białej wigilii w gronie rodziny, wspólnego śmiechu i odpoczynku. Życzymy udanego sylwestra spędzonego na beztroskiej zabawie. Mamy nadzieję, że ten czas wykorzystamy na podsumowanie sukcesów kończącego się 2017 roku i ambitne plany na 2018 rok. Jesteśmy gotowi na nowe projekty i wyzwania. Dziękujemy Państwu za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni. Wszystkiego Najlepszego!

Czytaj więcej
Najważniejsze zalety transformatorów suchych żywicznych

Zalety transformatorów suchych żywicznych

Data dodania: 13.12.2017r.

Transformatory suche żywiczne to urządzenia o szerokim spektrum zastosowań. Mogą pracować się w skrajnie gorących temperaturach, ale i też w klimacie ekstremalnie mroźnym. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Używa się ich więc w miejscach, w których obowiązują surowe przepisy przeciwpożarowe. Tym bardziej doskonale sprawdzają się także w standardowych warunkach. Oto najważniejsze cechy transformatorów suchych żywicznych.

Czytaj więcej
Montaż instalacji silnoprądowej

Montaż instalacji silnoprądowej

Data dodania: 30.11.2017r.

Sposób montażu instalacji silnoprądowej jest jednym z czynników, który wpływa na jej późniejszą pracę. Efektywne działanie i bezawaryjność są rezultatem wyboru wysokiej jakości urządzeń i profesjonalnej rozbudowy istniejącej już instalacji elektroenergetycznej. EG System specjalizuje się w dostarczaniu m.in. transformatorów czy szynoprzewodów. Znając doskonale wszystkie aspekty ich budowy i pracy, w naturalny sposób rozszerzyliśmy ofertę o ich montaż i serwis.

Czytaj więcej
Rodzje szynoprzewodów w EG System

Rodzaje szynoprzewodów w EG System

Data dodania: 24.11.2017r.

Oferta EG System na szynoprzewody wyróżnia się różnorodnością rozwiązań dedykowanych do pracy w wymagających warunkach. Poza szynoprzewodami standardowymi, dostarczamy wodoodporne szynoprzewody IP68, szynoprzewody dużej mocy czy szynoprzewody ognioodporne. Możliwe zastosowania naszych przewodów są niemal nieograniczone. Nasze produkty sprawdzają się m.in. w centrach handlowych, obiektach przemysłowym czy budynkach użyteczności publicznej.

Czytaj więcej
Transformatory suche żywiczne — podstawowa charakterystyka

Transformatory suche żywiczne

Data dodania: 03.11.2017r.

Transformatory suche żywiczne wyróżniają się szerokim spektrum zastosowania. Zdecydowana większość naszych realizacji w zakresie transformatorów dotyczy właśnie wykonania suchego żywicznego. Tym, co wyróżnia naszą ofertę, jest wyjście naprzeciw naszym klientom w zakresie transformatorów niestandardowych, do specjalnego zastosowania. Przedstawiamy możliwe opcje transformatorów suchych żywicznych dostarczanych przez EG System. Zobacz, co stoi za ich jakością.

Czytaj więcej
Transformatory olejowe EG System — siła doświadczenia i nowe technologie

Transformatory olejowe, wykonanie i testy

Data dodania: 20.10.2017r.

Transformatory olejowe stanowią duży procent wszystkich naszych realizacji. Jesteśmy specjalistami w zakresie dostaw nawet najbardziej wymagających projektów. Mamy pewność niezawodności i jakości każdego egzemplarza. Gwarancją tej jakości są wieloetapowe i surowe testy jakości, które przeprowadzamy z najwyższą starannością. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi procedurami jakościowymi. To dzięki nim nasze transformatory olejowe cieszą się tak dużym zaufaniem.

Czytaj więcej
Kompleksowa oferta dla rynku przemysłu

Najlepsza oferta na szynoprzewody

Data dodania: 13.10.2017r.

Pod koniec roku EG System składa swoim klientom propozycję nie do odrzucenia. Gwarantujemy najlepsze warunki na szynoprzewody na rynku. Oferta obejmuje wszystkie typy, np. szynoprzewody IP68 (800 A-6300 A), szynoprzewody dużej mocy (800 A-6300 A) czy szynoprzewody dystrybucyjne (25 A- 1000 A). Do końca 2017 r. możesz złożyć zamówienie z odroczonym terminem dostawy nawet 3 mies. z zachowaniem warunków.

Czytaj więcej
Kompleksowa oferta dla rynku przemysłu

Kompleksowa oferta dla rynku przemysłu

Data dodania: 03.10.2017r.

Oferta dla przemysłu EG System zaskakuje kompleksowym podejściem do potrzeb każdej inwestycji. Wspieramy zakłady przemysłowe w zarządzaniu energią we wszystkich obszarach. Zwiększamy wydajność, obniżamy koszty, przeprowadzamy modernizacje. Stała współpraca z EG System jest dla inwestorów zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego. Dzięki nam, nasi klienci mogą w pełni skupić się na rozwoju projektu.

Czytaj więcej
Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznej

Przeglądy i pomiary instalacji elektrycznej

Data dodania: 28.09.2017r.

Specjalistyczne urządzenia energetyczne wymagają skrupulatnych i rzetelnych badań okresowych. Regularnie przeprowadzane kontrolę pozwalają utrzymać wydajną pracę instalacji i zapewniają bezpieczeństwo na terenie obiektu. Zachęcamy do zlecenia tych ważnych zadań specjalistom - EG System oferuje przeglądy okresowe zgodne z wymogami przepisów prawa budowlanego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Czytaj więcej
Bezpłatny audyt BHP od EG System

Bezpłatny audyt BHP od EG System

Data dodania: 12.09.2017r.

Podczas akcji EG System „Bezpieczna eksploatacja i konserwacja urządzeń w stacjach transformatorowych” przedsiębiorstwa z różnych branż mają okazję skorzystania z bezpłatnego audytu BHP, który sprawdza zgodność sprzętu w stacjach transformatorowych z obowiązującymi przepisami prawa. Darmowy audyt pozwala uniknąć bolesnych kar i otrzymać cenne wskazówki techniczne. Sprawdź, jak do nas dołączyć.

Czytaj więcej
Szynoprzewody IP68

Szynoprzewody IP68

Data dodania: 29.08.2017r.

EG-BX-E - nowe szynoprzewody typu IP68 podbijają rynek. Szerokie spektrum zastosowania i łatwy montaż to tylko początek długiej listy zalet. Nowe szynoprzewody są też w pełni kompatybilne z popularnymi dotychczas IP55, zarówno pod względem parametrów elektrycznych, jak i estetycznie. Więcej ważnych faktów o EG-BX-R pokazujemy w nowym artykule.

Czytaj więcej
Obniżone ceny transformatorów SN/nN

Obniżone ceny transformatorów SN/nN

Data dodania: 22.08.2017r.

Transformatory suche żywiczne Piossasco są wysoko cenione ze względu na rozwiązania technologiczne i materiały spełniające najostrzejsze normy bezpieczeństwa. EG System, wyłączny dystrybutor na rynek polski, z okazji 55 rocznicy powstania fabryki, organizuje promocję - obniżkę cen transformatorów i gratisy o wartości 2 000 zł. Dowiedz się więcej o korzyściach jubileuszowych rabatów!

Czytaj więcej

Czy wiesz, że...?

Wraz z dniem 1 lipca 2015 roku weszło w życie nowe rozporządzenie KE548/2014 w sprawie transformatorów elektroenergetycznych. Zgodnie z nowymi przepisami muszą one spełniać maksymalne dopuszczalne wartości dotyczące strat jałowych i obciążeniowych lub wskaźnika maksymalnej sprawności (PEI). Celem eko dyrektywy na transformatory jest zmniejszenie strat generowanej energii, co w konsekwencji zmniejsza koszt ich eksploatacji. Dlatego nieodzowne staje się korzystanie z wyższej jakości transformatorów, które w dłuższej perspektywie przynoszą same korzyści.

Często zadawane pytania

FAQ

Wspieramy naszym Klientom fachowym doradztwem i odpowiadamy na wszelkie ich zapytania. W tej sekcji możesz sprawdzić, jakie kwestie zgłaszane są do nas najczęściej i jak w prosty sposób można je rozwiązać. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z proponowanych przez nas produktów i systemów elektroenergetycznych.