Szynoprzeowdy IP68

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim produktów firmy Pogliano. Inżynierowie tej marki opracowali innowacyjny system szynoprzewodów typu EG-BX-R, który cieszy się coraz większym uznaniem w branży i jest dostępny w naszej ofercie. System ten powstał w oparciu o technologię kanapkową stosowaną również w szynoprzewodach EG-BX-E. Aby jednak uzyskać szczelność IP68, zastosowano żywicę epoksydową.

Konstruktorzy nowego szynoprzewodu skoncentrowali się na dwóch zasadniczych parametrach. Po pierwsze, dążyli do tego, aby oba systemy były ze sobą w pełni kompatybilne. Dzięki temu istnieje możliwość elastycznego przechodzenia z tradycyjnego IP55 (szynoprzewody EG-BX-E) do w pełni szczelnego IP68 EG-BX-R, zachowując przy tym wszystkie parametry elektryczne. Po drugie, zachowano bliźniaczy wygląd instalacji. W rezultacie połączenie obu systemów prezentuje się w pełni estetycznie.

Nowe szynoprzewody EG-BX-R znajdują wiele zastosowań – sprawdzają się zarówno jako szynoprzewody na zewnątrz, jak też wewnątrz dowolnych obiektów. Możliwa jest ich instalacja na wolnym powietrzu, pod wodą lub w środowisku o dużym zwilgoceniu, bezpośrednio w ziemi, w otoczeniu środków chemicznych czy dużego zapylenia, a także w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach. Szynoprzewody są hermetyczne i wodoszczelne, dzięki czemu nie wymagają dodatkowych osłon. Montaż urządzenia odbywa się podobnie jak w szynoprzewodzie EG-BX-E, a dodatkowo uszczelniany jest blok łączeniowy dostarczoną przez producenta żywicą epoksydową. Montaż szynoprzewodów IP68 jest bezproblemowy i łatwy do przeprowadzenia.

Aby uzyskać więcej informacji o najnowszym rozwiązaniu dostępnym w ofercie EG System, skontaktuj się z naszym działem technicznym.