Masz pytania?

zadzwoń na infolinię

801 005 885
22 160 55 55

Infolinia czynna:

pon-pt: 8:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 15:00

Pobierz dane na telefon

Baterie kondensatorów • EG System

Baterie kondensatorów

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń do kompensacji mocy biernej indukcyjnej i pojemnościowej

 • Baterie kondensatorów niskich napięć:
  • z automatyczną regulacją,
  • wnętrzowe oraz napowietrzne,
  • z możliwością montażu dławików ochronnych,
  • przystosowane do obciążeń niesymetrycznych,
 • Baterie niskich napięć z dławikami kompensacyjnymi
 • Układy SVG Statcom i filtry aktywne
 • Układy kompensacji mocy biernej średnich napięć

Nasze produkty cechują się skutecznością i niezawodnością pracy. Zapewniamy najwyższą jakość produktów, które dostosowujemy do potrzeb klienta.

Baterie kondensatorów nN i SN
oraz dławiki nN i SN

Jak ważne jest dopasowanie odpowiednich baterii kondensatorów do konkretnych potrzeb, wie każdy specjalista, którego zadaniem jest troska o optymalne i bezawaryjne działanie poszczególnych urządzeń. Kompensacja energii posiada wiele zalet, między innymi zmniejszenie obciążenia przewodów zasilających czy proste podłączenie. Pozwala także na ograniczenie kosztów energii elektrycznej. Warto mieć na uwadze, że inwestycja w wybrany sprzęt może zwrócić się nawet w ciągu pierwszego kwartału od momentu jego wdrożenia do działania.

Oferta – baterie kondensatorów niskonapięciowych

Oferujemy szeroki wybór baterii kondensatorów niskich napięć. Główne rodzaje dostępnych urządzeń to baterie kondensatorów z automatyczną regulacją lub bez jej możliwości (kompensacja indywidualna), baterie kondensatorów wyposażone w dławiki ochronne wraz z układem filtrów wyższych harmonicznych czy baterie przystosowane do obciążeń niesymetrycznych z kompensacją indywidualnie w każdej fazie. Wszystkie oferowane rozwiązania obejmują zakresem wykonanie wnętrzowe oraz napowietrzne, zapewniając wysoki stopień ochrony obudowy.

Bateria kondensatorowe niskich napięć dzielą się ze względu na możliwości zastosowania. Najpopularniejsze rodzaje prezentują się następująco:

 • Baterie wnętrzowe bez dławików ochronnych
 • Baterie wnętrzowe z dławikami ochronnymi
 • Baterie napowietrzne bez dławików ochronnych
 • Bateria wnętrzowe do zabudowy dławików
 • Baterie do kompensacji biernej mocy pojemnościowej
 • Baterie do kompensacji biernej mocy indukcyjnej
 • Baterie do kompensacji indywidualnej bez regulacji
 • Baterie do obciążeń asymetrycznych z regulacją

Oferta – baterie kondensatorów średnionapięciowych

Zautomatyzowana regulacja baterii kondensatorów to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań spotykanych w przypadku kompensacji mocy biernej występującej w sieciach o średnich napięciach. Automatycznie regulowane baterie wykorzystywane są do centralnej bądź grupowej kompensacji mocy biernej w rozdzielczych sieciach przemysłowych charakteryzujących się średnimi napięciami w granicach 24 kV. Oferowane przez EG System baterie kondensatorów średnionapięciowych wyróżniają się wyposażeniem w mikroprocesorowe systemy regulacji i zabezpieczeń.

W zależności od potrzeb odbiorcy, w tym wskazania przez niego parametrów sieci oraz warunków lokalowych i środowiskowych, poszczególne baterie kondensatorów średnich napięć są opracowywane indywidualnie. EG System, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, nie ogranicza się jedynie do dostarczenia gotowego asortymentu. Doświadczeni inżynierowie zaprojektują i wykonają, zgodnie z ustalonymi wytycznymi, kompletne instalacje kompensacyjne. Proponowane rozwiązania obejmują między innymi:

 • Baterie napowietrzne
 • Baterie wnętrzowe
 • Baterie nieregulowane
 • Bateria regulowane automatycznie
 • Baterie bez dławików ochronnych (rezonansowych)
 • Baterie z dławikami ochronnymi (rezonansowymi)

Oferta – dławiki

Dławiki to urządzenia energetyczne, które w zakresie kompensacji mocy biernej wykorzystywane są w szeregowym układzie z kondensatorami mocy (jako dławiki ochronne) bądź w bateriach dławikowych do kompensacji mocy biernej pojemnościowej. Dławiki ochronne tworzą układy rezonansowe pozwalające na kompensację mocy biernej w sieci o wysokiej zawartości wyższych harmonicznych napięć i prądów. W drugim przypadku wykorzystywane są jako źródło mocy biernej indukcyjnej w sieciach o pojemnościowym charakterze współczynnika mocy. Istnieją również dławiki zwarciowe, które wykorzystywane są w systemach energetycznych, aby ograniczyć spodziewane wartości prądów zwarciowych. Tym samym, z powodzeniem znajdą zastosowanie w bardziej ekonomicznych urządzeniach o niższych parametrach zwarciowych. EG System proponuje kompletną ofertę dławików, w tym dławiki do kompensacji mocy biernej pojemnościowej.

Usługi dodatkowe

Wykwalifikowani inżynierowie EG System kompleksowo wykonają pomiary, analizy oraz wszelkie niezbędne usługi konieczne, aby optymalnie dopasować moc urządzeń kompensacyjnych i wskazania ewentualnych zagrożeń ze strony wyższych harmonicznych. Co więcej, proponowane rozwiązania odpowiadają na wszelkie potrzeby odbiorcy, z uwzględnieniem dostępnych pomieszczeń i wymogów środowiskowych oraz technicznych w miejscu przyłączenia. Firmowi specjaliści służą również wsparciem podczas przygotowania kompletnych i szczegółowych projektów w zakresie kompensacji mocy biernej.

Sprawdzona firma, sprawdzone rozwiązania

Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą EG System, aby dopasować rozwiązania zgodne z oczekiwaniami i zastosowaniem w danej branży. W ofercie znajdują się baterie kondensatorów do kompensacji przy asymetrycznym i symetrycznym obciążeniu faz, zarówno w wariancie średnio, jak i niskonapięciowym. Poza tym propozycje EG System obejmują szeroki asortyment dławików nisko i średnionapięciowych. Firmowi inżynierowie realizują również indywidualne, ściśle sprecyzowane zamówienia Klientów w omawianym zakresie.

Jeżeli masz pytania to skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie